KRS: 0000142952 | Nr konta: 90 8009 0007 0017 3342 2001 0001

Kołderka za jeden uśmiech

Projekt „Kołderka za jeden uśmiech” prowadzony jest przez panią Ewę Łętowską-Gościmińską, która od 2007 roku szyje bezpłatnie kołderki dla dzieci.

Celem osób związanych z  projektem jest haftowanie i szycie (nieodpłatne) kołderek dla dzieci  cierpiących na przewlekłe i nieuleczalne choroby. Taka kołderka jest przyjacielem dziecka i często towarzyszy mu w czasie pobytu w szpitalu lub podczas rehabilitacji.

Do tej pory powstało już ponad 1600 kolorowych kołderek z ulubionymi przez dzieci bohaterami. Kołderki można obejrzeć w galerii .

Być może wśród naszych Podopiecznych są Dzieci, które chciałyby otrzymać taką kołderkę – przytulankę.  Kołderka jest bezpłatnym prezentem – tylko za uśmiech dziecka.

Kto i w jaki sposób może zgłosić Dziecko?

Gorąco zachęcamy do nawiązania z nami kontaktu rodziców lub prawnych opiekunów przewlekle chorych Dzieci. Kołderki przygotowujemy dla Dzieci, które nie ukończyły jeszcze 16 lat.  Czekamy na Wasze  e-maile kolderki@gmail.com  i „tradycyjne” listy na adres:   

Bożena Misiaszek
skr.poczt. 84
31-816 FUP Kraków 28
Oś. Kalinowe 4

Jakie informacje są nam potrzebne?

Bardzo prosimy, aby w liście zawrzeć następujące informacje:

·         imię, nazwisko i wiek Dziecka oraz jakie brzmienie imienia mamy wyszyć na kołderce (Kuba, Kubuś, Jakub),
·         informacje o Dziecku, które moglibyśmy umieścić na przygotowanej dla każdego Dziecka mini stronie oraz krótką informację o chorobie Dziecka i jego aktualnym stanie zdrowia (pomaga nam to lepiej dobrać kolory, wielkość wzorów itp.),
·         skan lub zdjęcie aktualnego zaświadczenia o niepełnosprawności Dziecka,
·         informacje o tym, co Dziecko lubi, czym się interesuje, co sprawia mu szczególną radość,
·         adres strony internetowej Dziecka, o ile taka istnieje,
·         dane potrzebne do nawiązania kontaktu z jego Rodzicami /prawnymi Opiekunami – adres, na który wyślemy kołderkę, adres e-mail i koniecznie numer telefonu kontaktowego,
·         informacje (imię i wiek) rodzeństwa, dla którego uszyjemy poduszeczki – przytulanki.
·         mile widziane są zdjęcia Dziecka, ale nie jest to niezbędne.

Postaramy się możliwie szybko odpowiedzieć na każde zgłoszenie i określić od razu termin uruchomienia zgłaszanej kołderki,

Strona projektu – www.kolderki.org