Podziel się

Serdecznie zapraszamy do punktu rehabilitacyjnego działającego w siedzibie Fundacji w Dziekanowie Leśnym!

Nasze wspaniałe specjalistki- dr Grodner: fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie rehabilitacji splotu ramiennego oraz rehabilitantka Monika Adamczyk poosiadają uprawnienia do prowadzenia ćwiczeń metodą NDT-Bobath.

Zapraszamy do zapisywania się na konsultacje i zajęcia rehabilitacyjne!

Wystawienie opinii  po wizycie przez dr Grodner jest dodatkowo płatne- 30 zł.

Zapisy pod nr tel. 22 751 24 16

Garść informacji o metodzie NDT-Bobath: została stworzona w latach 40 XX w. przez małżeństwo Bertę i Karla Bobath – neurologa i fizjoterapeutkę. Skierowana jest do niemowląt i dzieci z zaburzeniami rozwoju. W trakcie terapii stosuje się różne techniki mające za zadanie hamowanie patologicznych wzorców ruchowych i stymulowanie reakcji o charakterze fizjologicznym przy unormowanym napięciu mięśniowym, tzn. zbliżonym do prawidłowego.

Rehabilitacja w Fundacji Otwarte Ramiona

Terapeuta ćwiczy całe ciało dziecka, dzięki czemu dostarcza odpowiednich doznań czuciowych i ruchowych. Praca z całym ciałem pozwala dynamicznie aktywizować niemowlę. Terapię tą należy kontynuować w warunkach domowych. Ćwiczenia według tej metody można łatwo włączyć w biologiczny rytm dnia dziecka. Prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne, karmienie, noszenie dziecka, czy zabawa z nim są odpowiednim momentem do utrwalania ruchów ćwiczonych przez fizjoterapeutę.

Terapia NDT – Bobath nie stanowi sztywnej koncepcji czy teorii, ale nastawiona jest na ciągłe modyfikowanie oddziaływań terapeutycznych, by w jak największym stopniu pomóc pacjentom z zaburzeniami  neurologicznymi.