Podziel się

Nasza Fundacja Otwarte Ramiona przyłącza się do działań pomocowych ofiarom wojny! Pomagaj razem z nami! Potrzebujemy Waszego wsparcia!!!

>>Rehabilitacja dla Uchodźców<<

Nasza Fundacja Otwarte Ramiona od 20 lat pomaga dzieciom i dorosłym z niepełnosprawnościami powstałymi na skutek najróżniejszych wypadków (np. okołoporodowych, komunikacyjnych). Jednak, leczenie, rehabilitacja, konsultacje lekarskie to nie jedyna nasza działalność.

Nasi podopieczni zawsze mogli na nas liczyć w sytuacjach kryzysowych, kiedy koniecznym było pomóc w zebraniu funduszy na pomoc socjalną i poprawienie warunków bytowych. Remont dachu, nowe wyposażenie do pokoju naszego podopiecznego czy niezbędne auto? Nigdy nie uciekaliśmy przed żadnym wyzwaniem.

Dlatego dziś chcemy wykorzystać nasze doświadczenie do pomocy Uchodźcom wojennym z Ukrainy. 

Początkowo planowaliśmy wykorzystać fakt, że nasza Fundacja od 20 lat mieści się na terenie Polskiej Akademii Nauk w Dziekanowie Leśnym. PAN zgodził się użyczyć nam wolne obecnie pomieszczenia biurowe, które my mieliśmy zaadoptować na przytulne i bezpieczne pokoje dla osób, które straciły wszystko.

Jednak, czasami tak się dzieje, że życie weryfikuje nasze plany. Okazało się, że z przyczyn formalnoprawnych nie możemy w tej chwili dostosować pomieszczeń biurowych, które chciał nam wynająć PAN, na mieszkania dla osób uciekających przed wojną z Ukrainy.

Jednak możemy naszą pomoc ulokować w dziedzinie, która naszej fundacji jest bliska i czym zajmujemy się od 20 lat. W Gminie Łomianki jest w tej chwili już blisko 2000 Uchodźców. Dostajemy coraz więcej zapytań oraz próśb o pomoc w zakresie rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami, które uciekły z Ukrainy.

Nie ukrywamy, że ilość tych zapytań zaskoczyła nas samych… Z pieniędzy zebranych do tej pory będziemy finansować pomoc dla pierwszych potrzebujacych. Kolejne zebrane środki pomogą nam przyjąć jeszcze więcej osób.

To dzięki wsparciu naszych Darczyńców jesteśmy w stanie realizować nasze cele i prowadzić działania pomocowe! Wejdź i pomóż: https://www.otwarteramiona.pl/podopieczni/rehabilitacja-dla_uchodzcow/