W 2016 roku Fundacja Otwarte Ramiona razem z  Pawłem Szprynglem zorganizowała akcję charytatywną Tour de Fundacja. Między 18 a 23 lipca 2016 r. Paweł podjął się nie lada wyzwania: pojechał na wyprawę rowerową, której trasa wynosiła około 1 100 km. Dystans ten przejechał w 6 dni.  Na trasie wyprawy były następujące miasta: Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław, Katowice. Akcja miała charakter charytatywny – zbieraliśmy fundusze dla podopiecznych Fundacji Otwarte Ramiona. Trasa wyprawy  nie była przypadkowa. W tych miastach bowiem znajdują się szpitale, w których lekarze podejmują się operacji związanych z próbą naprawy uszkodzeń splotu ramiennego. Są to operacje z zakresu mikro- i neurochirurgii i są bardzo skomplikowane, a należy pamiętać, że pacjentami są przede wszystkich niemowlęta.

Dzięki naszej wspólnej akcji promowaliśmy sport uprawiany przez osoby niepełnosprawne, w szczególności jazdę rowerem.

Paweł Szpryngiel podopieczny Fundacji Otwarte Ramiona

Szpryngiel Paweł, Tour de Fundacja

Paweł sam jest osobą niepełnosprawną z całkowitym niedowładem prawej ręki i częściowym niedowładem nogi. Niepełnosprawność jest wynikiem wypadku drogowego. Kiepska przygoda z jeszcze gorszym finałem i skutkami do końca życia. Paweł jest podopiecznym Fundacji Otwarte Ramiona. Przeszedł kilka skomplikowanych operacji, które niestety nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Zawsze byłe aktywny sportowo, jako instruktor windsurfingu, narciarstwa, zapaleniec sportów rowerowych. Wypadek zmienił jego życie, ale nadal jeździ na nartach, rowerem a także próbuje swoich sił na desce windsurfingowej.

Oto link do trasy:

Cele akcji:

  1. zebranie funduszy na operacje oraz dalszą rehabilitację podopiecznych Fundacji Otwarte Ramiona. W trakcie trwania akcji, jak również po jej zakończeniu możliwe było wpłacanie darowizn na rzecz fundacji;
  2. promocję sprawności, sportu oraz zdrowia osób niepełnosprawnych. Paweł promował te cele poprzez własny przykład, a więc motywowanie innych osób niepełnosprawnych do aktywności, czyli jazdy rowerem przystosowanym do ich niepełnosprawności. Sam porusza się rowerem tzw. poziomym, a innym z uwagi na niedowład ręki nie mógłby pokonywać, aż tak dużych odcinków. Rower posiada hamulce zintegrowane w jednej dźwigni oraz przerzutki do obsługi jedną ręką. Rower posiada także specjalnie zaprojektowany podłokietnik, na którym leży niewładna ręka, nie przeszkadzając w pedałowaniu i w jeździe;
  3. promocję zdrowego stylu życia – zastąp samochód rowerem to prostsze i zdrowsze niż myślisz. Ponadto w ramach akcji chcieliśmy, aby wydarzenie to było podstawą do wpisu przejazdu do księgi rekordów Guinnessa w kategoriach:
  • najdłuższy przejazd os. niepełnosprawnej na rowerze (dodatkowo najlepszy czas);
  • najdłuższy dystans przejechany na rowerze kierując wyłącznie jedną ręką;

Sponsorzy:

S4E

główny sponsor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CRUZBIKE-Brand-Standards-Assets-Wordmark

 

 

 

02.01 logo

 

 

logo2

 

 

 

logodt4you

 

 

 

GARMIN_1

 

 

 

jabra_logo

 

 

 

 

 

Logo_telefonygsm_pl

 

 

 

 

250x100

 

 

 

SportSet

 

 

 

Raso_1

 

 

 

 

 

 

 

PROFI_LOGO_b

 

 

 

logouvex

 

 

 

Ortlieb_logo

 

 

logo_3ns

 

 

x-default

 

 

ELJOT