Zapraszamy wszystkich chętnych do organizowanej przez nas sieci E-wolontariuszy Ekspertów. Poszukujemy specjalistów z medycyny, fizjoterapii, rehabilitacji lub amatorów-pasjonatów, którzy chcieliby zaangażować się w budowanie ogólnodostępnej bazy wiedzy na temat urazów kończyn górnych i dolnych.
Naszą stronę internetową odwiedza średnio 15 000 osób miesięcznie. Osoby te bardzo często potrzebują wsparcia czy pomocy i są przede wszystkim zainteresowane pozyskaniem informacji na temat danego urazu, sposobów rehabilitacji, nowych metod leczenia. Dla tych właśnie osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, chcemy zbudować największą w Polsce bazę wiedzy. Serdecznie zapraszamy ekspertów z całej Polski i ze świata do współtworzenia jej razem z nami!
Działamy od 16 lat, w tym czasie pomogliśmy blisko 2000 naszym podopiecznym. Od początku naszej działalności ściśle współpracujemy ze środowiskiem lekarzy, rehabilitantów, fizjoterapeutów i akademików. Dzięki współpracy z E-wolontariuszami Ekspertami możemy wspólnie stworzyć największą bazę wiedzy na temat urazów kończyn górnych i dolnych w Polsce, podnieść kompetencje użytkowników internetu, pomóc osobom potrzebującym. Naszym celem jest zbudowanie platformy, na której w pierwszym roku znajdzie się 100 artykułów specjalistycznych.
Kogo potrzebujemy:
– osób, które są specjalistami lub amatorami-pasjonatami w szeroko pojętym temacie urazów kończyn górnych i dolnych
– osób, które są chętne, aby poświęcić swój wolny czas na rzecz Fundacji
– osób, które mają lekkie pióro i zobowiążą się do napisania min. jednego artykułu tematycznego w miesiącu
Kim jest E-wolontariusz Ekspert Fundacji Otwarte Ramiona?
E-wolontariuszem jest każda osoba, która chciałaby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi za pomocą artykułów specjalistycznych publikowanych na stronie internetowej Fundacji. Bardzo chcielibyśmy, aby każdy E-wolontariusz przesyłał nam minimum jeden artykuł tematyczny w miesiącu. Z każdym E-wolontariuszem podpisujemy porozumienie, określające warunki współpracy. Zgłoszenia prosimy przesyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego.
Dane techniczne artykułu oraz warunki zamieszczania na stronie Fundacji:
– artykuł powinien zawierać rzetelną wiedzę, z potwierdzonych źródeł, być poprawny merytorycznie o ile jest to możliwe do przedstawienia w danym artykule może zawierać tabele, wykresy, fotografie. Nie może zawierać fałszywych informacji czy błędów rzeczowych/logicznych.
– artykuł powinien być napisany prostym, ale jednocześnie profesjonalnym językiem. Nie chodzi nam o artykuły naukowe, pamiętajmy, że ich odbiorcami są przede wszystkim osoby szukające konkretnych informacji na temat swojej choroby. Artykuł musi być dla nich przydatny i ciekawy. Fachową terminologię warto przedstawiać w nawiasach.
– artykuł powinien zawierać około 5000 znaków ze spacjami, posiadać tytuł oraz lead
– każdy artykuł będzie podpisany nazwiskiem jego autora
– w przypadku korzystania z innych źródeł, należy je podać w bibliografii na końcu artykułu
– artykuł powinien być staranny pod katem stylistycznym i gramatycznym, powinien zawierać akapity, możliwe są śródtytuły
– gotowy artykuł należy przesłać na adres biura Fundacji, który następnie zostanie poddany sprawdzeniu pod kątem merytorycznym i językowym i opublikowany
– Fundacja dokonuje weryfikacji treści pod kątem wiarygodności oraz licencji. Ma prawo odmówić publikacji danego artykułu w przypadku, jeśli będzie niespójny z powyższymi zasadami lub w znaczny sposób będzie odbiegał językowo i stylistycznie od pozostałych
– Warunkiem zamieszczenia artykułu na stronie internetowej Fundacji Otwarte Ramiona jest pisemne oświadczenie autora treści o zrzeczeniu się praw autorskich na zasadach standardowej licencji CC BY-NC-SA (Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Na tych samych warunkach 3.0 Polska).
– opublikowane artykuły mogą podlegać kontroli społecznej – każdy użytkownik treści, szczególnie inny E-wolontariusz Ekspert może zgłosić uwagi i propozycję poprawek
Warunki wyboru kandydatów na e-wolontariuszy:
– Nabór na wolontariuszy ekspertów prowadzony jest w sposób ciągły i w każdym momencie istnieje możliwość przesłania formularza zgłoszeniowego.
– Zgłoszenia mogą być dostarczone osobiście do biura fundacji, mailowo lub pocztą tradycyjną.
– I etap:
- Kompletne wypełnienie formularza zgłoszeniowego
- Wiedza i doświadczenia w tematyce urazów kończyn górnych i dolnych
– II etap:
- Rozmowa telefoniczna lub przez Skype z dyrektorem fundacji i koordynatorem wolontariuszy
– Z punktu widzenia rodzaju zadania przydzielonego wolontariuszowi mile widziane będą:
- Wiedza merytoryczna i doświadczenie
- Motywacja do udziału w projekcie, w tym deklarowana dyspozycyjność
- Doświadczenie w roli wolontariusza
- Wcześniejsze publikacje/artykuły specjalistyczne
kontakt: kontakt@otwarteramiona.pl
Wszystkich chętnych bardzo serdecznie zapraszamy do współpracy!
link do licencji Creative Commons Polska – http://creativecommons.pl/poznaj-licencje-creative-commons/