KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Rodzinny warsztat inspiracji

warsztat

Dwudniowy warsztat pod tytułem: Rodzinny warsztat inspiracji – jak przezwyciężyć bariery i wykorzystać szanse w kontekście uszkodzenia splotu ramiennego?

Celem warsztatu było wzmocnienie wiedzy i kompetencji na temat radzenia sobie w sensie społecznym i ekonomicznym z niepełnosprawnością dziecka.

Czego dowiedzieli się uczestnicy:
– możliwość konsultacji ze specjalistami: prawnik, psycholog, rehabilitant
– poznanie sposobów zbierania funduszy na rzecz leczenia i rehabilitacji swoich dzieci,
– integracja z innymi rodzicami w podobnej sytuacji, wymienią doświadczeniami i wiedzą.

Rodzice brali udział w następujących zajęciach: 

— spotkanie z prawnikiem
Rodzice dziecka niepełnosprawnego: aspekty formalno–prawne 

Renata Skowronek-Kiesio, Dominika Kolosek

— warsztat z  psychologiem

Jak wspierać siebie i rodzinę

Magdalena Kidoń, psycholog

— spotkanie ze specjalistami w dziedzinie  splotu ramiennego

Konsultacje z Prof. Bahmem oraz pytania słuchaczy

prof. Jorg Bahm

Konsultacje w zakresie rehabilitacji dziecka

dr Maria Grodner

— warsztat fundraisingowy

Jak zbierać fundusze na leczenie i rehabilitację dziecka?

Marlena Ciborowska

— zajęcia  terapeutyczno – taneczne

Jak być aktywnym dla siebie i swojego dziecka – Dance Coaching

Anna Głogowska

Sylwetki prelegentów:

Prof. Jorg Bahm (klinika St. Franziskus – Krankenhaus w Aachen w Niemczech) – międzynarodowej sławy neurochirurg specjalizujący się w chirurgii splotu ramiennego. Od 1994 roku poświęcił się chirurgii splotu ramiennego, a od 2000 roku pracuje jako główny chirurg w klinice St. Franziskus – Krankenhaus w Aachen w Niemczech. Od 2003 roku jest również konsultantem z zakresu nerwów obwodowych w Katedrze Ortopedii Szpitala Uniwersyteckiego Erasme w Belgii. Jest autorem ponad 40 prac naukowych, prowadził prelekcje na ponad 200 kongresach.

dr Maria Grodner – fizjoterapeuta, były konsultant wojewódzki ds. fizjoterapii, specjalista od rehabilitacji osób z uszkodzonymi nerwami splotu ramiennego. Od 2006 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Fundacji Splotu Ramiennego. Autorka wielu publikacji, w tym poradnika „Okołoporodowe uszkodzenie splotu ramiennego”.

Renata Skowronek-Kiesio – prawnik, współpracuje z Kancelarią Adwokacją Roberta Ofiary, która od 2013 roku związana jest z Fundacją Splotu Ramiennego. Była specjalistą w Dziale Prawa Handlowego Tesco Polska. Działała również prospołecznie, udzielając bezpłatnych porad prawnych w Stowarzyszeniu ARS LEGIS, Poradni Prawa Spadkowego i Mieszkaniowego. Głównie zajmuje się sprawami z zakresu błędów medycznych i wypadków. Jest autorką eksperckich artykułów z zakresu prawa rodzinnego dla popularnego serwisu Infor.

Dominika Kolosek – aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Sądzie Okręgowym w Słupsku, V Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych wspierając w pracy sędziów i asystentów. Współpracowała z Kliniką Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, Studenckim Ośrodkiem Pomocy Prawnej w Sekcji Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Jej ekspercie artykuły były publikowane w Dzienniku Rzeczpospolita i innych mediach.

Anna Głogowska – zawodowa tancerka, sędzia międzynarodowych turniejów tańca, zasiada w zarządzie organizacji zajmującej się promocją i rozwojem tańca – Polski Taniec SA. Prowadząca programy taneczne – Got to Dance, a obecnie Taniec z Gwiazdami. Twórczyni autorskich warsztatów dla kobiet – Be more lady. Tworzy choreografię i reżyseruje ruch sceniczny w licznych przedstawieniach teatralnych.

Magdalena Kidoń – psycholog, psychoterapeutka metodą Gestalt, trenerka. Udziela indywidualnych konsultacji i prowadzi warsztaty z obszaru świadomego rodzicielstwa. Wspiera ludzi w sytuacjach kryzysowych, w lepszym rozumieniu siebie i innych. Prowadzi psychoterapię indywidualną i par oraz grupy rozwoju osobistego w Warszawie. Autorka programów rozwojowych dla nauczycieli, pedagogów i mentorów.

Marlena Ciborowska – koordynator ds. partnerów biznesowych i indywidualnych w Otwartych Ramionach Fundacji Splotu Ramiennego. Swoje doświadczenie zdobyła współpracując z największymi firmami w Polsce z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu, w tym również z organizacjami pozarządowymi. Współpracowała przy opracowywaniu strategii pozyskiwania firm do projektów oraz partnerów i sponsorów do kampanii CSR-owych.