Podziel się

W tym roku Otwarte Ramiona otoczyła opieką najmłodszych mieszkańców lokalnej gminy. Realizując zadanie publiczne „Prawidłowy rozwój od narodzin- zajęcia rehabilitacyjne wczesnej interwencji dla niemowląt„ zlecone przez Gminę Łomianki udało nam się udzielić 136 konsultacji z zakresu wczesnej interwencji czym wsparliśmy proces rehabilitacji najmłodszych. Celem projektu było zapewnienie fachowej opieki nad dziećmi na sesjach z różnymi, indywidualnie dobranymi metodami rehabilitacyjnymi, z certyfikowanymi terapeutami w siedzibie fundacji. Nie ulega wątpliwości, że wczesne lata życia dziecka są najbardziej znaczące dla jego prawidłowego rozwoju.

Wczesna interwencja jest fundamentalna w kontekście jak najszybszego rozpoznawania problemów w rozwoju dziecka oraz obejmowania go właściwą opieką. Dostęp do bezpłatnych zajęć oraz wskazówki jak postępować z dysfunkcją swojego dziecka uzyskało bezpośrednio 16 rodzin, czyli 19 dzieci. Trzy rodziny przyprowadziło na zajęcia więcej niż jedno dziecko (rodzeństwo). Zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty 11 dzieci skorzystało z wizyt więcej niż jeden raz.

Wiele dzieci pod fachowym okiem naszej specjalistki rozpoczęło naukę raczkowania! Zostało nam więc życzyć rodzicom dużo zasobów cierpliwości, a najmłodszym naszym podopiecznym samych radosnych dni i dalszego, prawidłowego rozwoju. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku, aby poznać jakie projekty szykujemy dla Was na przyszły rok!

Trwa zbiórka środków na objęcie 10 kolejnych dzieci programem wczesnej interwencji! Dajcie maluszkom szansę na zdrowy rozwój! Dorzućcie się na stronie zbiórki: https://zrzutka.pl/yrbgnm Dziekujemy!