PODARUJ NAM 1.5% PODATKU WYPEŁNIJ PIT ONLINE
KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981 WESPRZYJ NAS

Wolontariat

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego otrzymała dofinansowanie w ramach: Rządowego Programu Wspierania Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

Celem programu jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego poprzez wypracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających i zachęcających do systematycznego oraz długoterminowego zaangażowania obywateli z różnych grup wiekowych, ze społeczności lokalnej i on line, w wolontariat.

Jest to dla naszej Fundacji ogromna szansa na dalszy rozwój. Wolontariat jest nam niezwykle bliski. Współpracujemy z wolonatriuszami od samego początku swojej działaności. Pomoc osób o wielkich sercach jest dla nas bardzo ważna i zawsze dbaliśmy o to, aby każda osoba, która chce z nami działać czuła się wsród nas dobrze i komfortowo, a jej praca miała sens. W grudniu 2022 roku zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem “Miejsce Przyjazne Wolontariuszom” przyznawany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach programu Korpus Solidarności.

Korpus Solidarności promuje model wolontariatu systematycznego. Jak wynika z badań, jest to najbardziej deficytowa forma działalności wolontariackiej Polaków. Należy przy tym podkreślić, że wsparcie tej formy wolontariatu nie oznacza jednocześnie deprecjonowania idei wolontariatu okazjonalnego lub akcyjnego, współtworzącego ważny obszar dobrowolnej i nieodpłatnej działalności na rzecz innych. Proponowane wzmocnienie i rozwój wolontariatu systematycznego ma na celu podniesienie rangi działań wolontariackich, wzbudzenie zainteresowania wolontariatem oraz zachęcenie obywateli do zaangażowania w taką działalność. Powołanie Korpusu Solidarności ma też za zadanie upowszechnienie wolontariatu wśród organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, które do tej pory w małym stopniu albo tylko sporadycznie wykorzystywały aktywność wolontariacką.

Od tego roku staliśmy się częścią tego projektu i bardzo się cieszymy gdyż jego idea jest nam niezwykle bliska!

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – rządowego programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego na lata 2018 – 2030

Chciałbyś zostać wolontariuszem? Zostaw kontakt!

Dowiedz się więcej na temat wolontariatu w Fundacji Otwarte Ramiona! Razem możemy zdziałać dużo dobrego 🙂 Zostaw kontakt do siebie, na pewno się odezwiemy!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko
Przekazanie adresu mailowego jest dobrowolne, ale niezbędne do tego, abyśmy mogli się z Państwem skontaktować
Zachęcamy gorąco do zapisania się do naszego newslettera. Nie spamujemy! 🙂
lub skontaktuj się osobiście:

Zapoznaj się z REGULAMINEM WOLONTARIATU FUNDACJI – OTWARTE RAMIONA

  • Nasza Fundacja korzysta z Systemu Obsługi Wolontariatu SOW. SOW jest to ogólnopolskie narzędzie, dzięki któremu wolontariusze i organizacje pożytku publicznego mogą się ze sobą komunikować, składać oferty pracy w wolontariacie  oraz poszukiwać ofert pracy i pomocy wolontariackiej. Zachęcamy gorąco do rejestrowania się w tym narzędziu! >>TUTAJ<<
  • Dlaczego warto zarejestrować się w SOW-ie? Bo czeka tam na nich wiele atrakcyjnych nagród i wyróżnień! Nasi  aktywni wolontariusze mają możliwość skorzystania z Karty Wolontariusza, jest to forma podziękowania wszystkim członkom Korpusu Solidarnosci za ich nieprzeciętne zaangażowanie w działania społeczne oraz przykład jaki dają innym. Dzięki Karcie nasi Wolontariusze mogą korzystać z oferty szczególnych uprawnień przygotowanych przez Partnerów Karty Wolontariusza. 
Zobacz
Wolontariat młodzieży szkolnej
Zobacz
pomagaMY – Twój wolontariat pracowniczy