Podziel się

W terminie 14.10-15.12.2020 realizowaliśmy zadanie publiczne „Wspólny krok do sprawności- zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci z niepełnosprawnościami.”  współfinansowane ze środków Zarządu Województwa Mazowieckiego. 

W tak trudnym dla nas wszystkich czasie udało nam się zorganizować 11 warsztatów / zajęć aktywizujących dla dzieci w wieku szkolnym z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej oraz intelektualnej w siedzibie fundacji lub w jej bliskich okolicach.

Zajęcia dla grup dzieci skonstruowane były w formie warsztatów lub zajęć i prowadzili je doświadczeni i wyszkoleni prowadzący oraz dodatkowi opiekunowie.

Każde spotkanie miało swój temat przewodni, a całość obejmowały  rozmaite typy zajęć, dzięki czemu spotkania były bardzo urozmaicone.

Nasze zajęcia obejmowały warsztaty i zajęcia przyrodnicze, zajęcia hipoterapii oraz ceramiczne.

Dzieci na warsztatach miały możliwość stworzenia karmnika dla ptaków, hoteliku dla owadów, naczyń ceramicznych oraz obcowania z przyrodą na zajęciach hipoterapii.

Mamy nadzieję, że udział w naszym cyklu zajęć i warsztatów był przygodą, która odwróciła choć na chwilę uwagę dziecka od ograniczeń umysłowych i ruchowych związanych z jego niepełnosprawnością.