Podziel się

Czym jest las? Z czego się składa? Kto się w nim kryje? Co może nam ofiarować. I czemu jest taki ważny dla zwierząt, roślin i nas ludzi?

Z radością ogłaszamy nabór do „Leśnej Akademii – na tropie przygody!”.

Las czeka aby go odkryć!

Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci ciekawe świata! Będziemy obserwować, sadzić, budować, tworzyć i odkrywać! Poznamy wspólnie świat owadów, ptaków, małych zwierząt, wytropimy ich ślady i zbudujemy im domki. Staniemy się detektywami, tropicielami i fotoreporterami.

Czy znajdą się chętni, którzy zechcą wraz z nami poznawać przyrodę i ich mieszkańców? Adeptem Leśnej Akademii mogą zostać dzieci przedszkolne oraz wczesnoszkolne. Zajęcia odbywać się będą na terenie siedziby fundacji Otwarte Ramiona w Dziekanowie Leśnym raz w tygodniu.

Leśna Akademia to cykl 11 zajęć, które odbywać się będą w grupie maksymalnie 15 osób siedzibie fundacji Otwarte Ramiona (Teren Polskiej Akademii Nauk w Dziekanowie Leśnym).

Zajęcia będą odbywać się w czwartki w godzinach 16.00 – 17.00.

Będą to zajęcia w większości terenowe/ warsztatowe na świeżym powietrzu, więc bardzo ważne jest odpowiednie ubranie dziecka. Oczywiście planujemy także zajęcia w pomieszczeniu, wszystko jest zależne od pogody.

Rodzice dzieci są bardzo mile widziani na zajęciach. Zapraszamy zwłaszcza rodziców młodszych dzieci.

Akademię prowadzić będzie doświadczona organizatorka wycieczek przyrodniczych i warsztatów dla dzieci i rodziców. Prowadząca jest Absolwentem SGGW na kierunku biologia oraz studentem studiów podyplomowych na kierunku Turystyka i Edukacja Leśna. Swoją pasję przyrodniczą realizuje także jako certyfikowany Przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym. Interesuje się psychologią rozwoju dzieci, pedagogiką, w tym nurtami: Emilia Reggio, Montessori, edukacją przyrody, które wplata w swoje zajęcia. Zdecydowanie potrafi zainteresować swoją pasją najmłodszych.

Zapraszamy na profil prowadzącej na Facebooku: Polna Edukacja

Obowiązują zapisy.
Kontakt: 22 751 24 16 | 506 580 295 | kontakt@otwarteramiona.pl

Zadanie sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego