Podziel się

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nasza fundacja zaprezentuje się na najbliższych Targach CSR, które odbędą się już 25 maja 2022 r, w Centrum Expo XXI w Warszawie! Zapraszamy wszystkich do naszego stoiska. Znajdziecie nas na stoisku nr 40!

W środę 25 maja Centrum EXPO XXI w Warszawie stanie się polską stolicą odpowiedzialnego biznesu. Firmy dbające o zrównoważony rozwój, eksperci i analitycy społecznej odpowiedzialności biznesu, podsumowania i raporty z działań na rzecz klimatu, lokalnych społeczności czy różnorodności – to tylko część programu.

Dziewiąta edycja największego w Polsce wydarzenia dotyczącego społecznej odpowiedzialności biznesu powraca do formuły stacjonarnej, która umożliwia efektywną wymianę doświadczeń między wystawcami a zwiedzającymi. Na uczestników czekają: część wystawiennicza oraz konferencyjnaStrefa Różnorodności z wieloma angażującymi aktywnościami oraz Scena „S” poświęcona obszarowi social z ESG.

Cieszymy się, że podczas tego wydarzenia nie zabraknie naszej Fundacji wsród wystawców!

Fundacja Splotu Ramiennego Otwarte Ramiona jest jedyną w Polsce organizacją pożytku publicznego wyspecjalizowaną we wspieraniu osób z urazami splotu ramiennego, które oznaczają niepełnosprawność na całe życie. Postanowiliśmy rozszerzyć naszą działalność o współpracę z firmami i przedsiębiorcami, by uczulić osoby, których to nie dotyczy bezpośrednio, na problemy z jakimi muszą się mierzyć osoby z niepełnosprawnością.

Chcemy przedstawić i zaprosić firmy i przedsiębiorców do specjalnie dla nich opracowanego programu współpracy „Ramię w ramię”, którego celem jest edukacja pracodawców i pracowników w zakresie ochrony zdrowia, wyrównanie szans społecznych osób z niepełnosprawnością, wsparcie opiekunów zajmujących się na co dzień tymi osobami, podjęcie tematu bólu przewlekłego, z którymi muszą mierzyć się nasi podopieczni.

W ramach Targów zaprezentujemy również jeden z naszych projektów, do którego zapraszamy partnerów biznesowych – kampanię „Żyję z bólem”, która jest ogólnopolskim projektem stanowiącym odpowiedź na potrzeby osób niepełnosprawnych, odczuwających ból przez długie lata. To kampania edukacyjna oraz zarazem akcja informacyjna na rzecz osób, którym zagraża wykluczenie społeczne z powodu niepełnosprawności. Celem kampanii jest nagłośnienie problemu bólu przewlekłego, który dotyczy znacznego odsetka dorosłej populacji a także jest źródłem cierpienia, obniża jakość życia, pogarsza aktywność zawodową oraz życie rodzinne pacjentów i ich najbliższych. Niestety jest też zagadnieniem rzadko omawianym w przestrzeni publicznej, a osoby, które się z nim mierzą, nie są zrozumiane przez otoczenie zarówno na stopie prywatnej, zawodowej, a nawet medycznej.

Projekt „Żyję z bólem” zakłada realizację cyklu pięciu filmów dokumentalnych a każdy film będzie opowiadał historię innej osoby. Punktem wspólnym tych historii jest ciągły ból neuropatyczny, będący udziałem tych osób. Bohaterowie filmów opowiedzą o swoim życiu z bólem, o tym co robią, aby pomimo cierpienia realizować się zawodowo, realizować pasje i nie rezygnować z życia rodzinnego.

Pierwszy film z serii będzie wyświetlany na naszym stoisku. Zapraszamy też na nasz kanał na YouTube

W ramach projektu „Ramię w ramię” planujemy organizować w firmach partnerskich „Dzień z fundacją Otwarte Ramiona” podczas którego pracownicy będą mogli poznać działania i pracę organizacji zajmujących się osobami z niepełnosprawnością, dowiedzieć się jak zostać wolontariuszem, zorganizować zbiórkę, dlaczego dzielenie się dobrem jest ważne. Ponadto chcemy organizować w firmach wykłady oraz ćwiczenia ruchowe zapobiegające chorobom zawodowym.

Firmy które zdecydują się na współpracę z naszą Fundacją zyskają:

  • Asocjację wizerunkową z szanowaną i cieszącą się dużym zaufaniem społecznym organizacją pożytku publicznego, co wzmocni wizerunek firmy jako odpowiedzialnej społecznie i zaangażowanej w rozwiązywanie problemów osób z niepełnosprawnościami
  • Możliwość korzystania z logo programu Ramię w ramię na swojej stronie www i w materiałach do Klientów oraz pracowników firmy
  • Możliwość umieszczenia logo programu Ramię w ramię na swoim produkcie z informacją o wspieranym celu
  • Promowanie wspólnej akcji w naszych mediach społecznościowych i na stronie www
  • Informowanie o wspólnej akcji w komunikatach i informacjach prasowych
  • Zgłoszenie wspólnej akcji do konkursów/nagród takich jak np.: Dobroczyńca roku: Dobroczyńca Roku (dobroczyncaroku.pl)
  • Umieszczenie artykułu o naszej współpracy na stronie www Fundacji
  • Możliwość zorganizowania przez Fundację działań edukacyjnych, webinarów i/lub spotkań/dyskusji/warsztatów dla pracowników firmy
  • Możliwość tworzenia i realizowania wspólnych kampanii społecznych o zasięgu zarówno regionalnym jak i ogólnopolskim.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Funduszu Wspierania Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na lata 2018-2030 PROO
– Priorytet 5 Życie Publiczne Edycja 2022


Ponadto, informujemy, że otrzymaliśmy także dotację w ramach Priorytetu 5 Pomoc Doraźna Edycja 2022 i w terminie 24.05 – 30.60.2022 r. będziemy realizować zadanie pt. „Rozszerzenie oferty Fundacji dla niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy – zakup sprzętu. Informacje już wkrótce!