Podziel się

 Za nami dwa dni jesiennych konsultacji ze specjalistami z zakresu leczenia splotu ramiennego, którym tradycyjnie przewodził dr Jörg Bahm. Zapraszamy do naszej relacji z tego wydarzenia!

11 i 12 września 2022 r. były niezwykle intensywne dla naszej organizacji. Zorganizowaliśmy drugie w tym roku konsultacje dla dzieci i dorosłych z porażeniem splotu ramiennego.

Konsultacjom przewodził dr Jörg Bahm, główny chirurg w klinice St. Franziskus – Krankenhaus w Aachen w Niemczech. Wraz z nim pacjentów przyjmowali dr Jerzy Luszawski z Górnośląskiego Centrum zdrowia Dziecka, dr Beata Żwańska z Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER oraz oczywiście dr Maria Grodner i dr Małgorzata Dziadkowiec z Fundacji Otwarte Ramiona.

Wraz z lekarzami, pacjentów przyjmowali również nasi fizjoterapeuci mgr Ilona Debrzak- Adamczyk oraz mgr Jan Kurnatowski z Gostynia.
Niestety, w ostatniej chwili swój udział w konsultacjach musiała odwołać dr Aleksandra Bogdan, traumatolog z Instytutu Vivalia zrzeszającego 6 szpitali zapewniających opiekę zdrowotna w prowincji luksemburskiej w Belgii. Gorąco pozdrawiamy panią doktor i liczymy na jej udział w kolejnych, marcowych konsultacjach!

To były bardzo intensywne dwa dni, w ciągu których specjaliści przyjęli i skonsultowali aż 60 pacjentów! Były to zarówno pacjenci, którzy już przeszli operacje, niektórzy nawet kilka, jak również pacjenci, którzy tak poważne zabiegi mają dopiero przed sobą.

Dla wielu osób, te konsultacje to ostatnia szansa na odzyskanie choć części utraconej sprawności, gdyż, co często powtarzamy, porażenie splotu ramiennego to niepełnosprawność na całe życie!

Gorąco pragniemy podziękować Cukierni Tiramisu z Łomianek oraz piekarni La Lorraine za przygotowanie wspaniałego poczęstunku dla naszych lekarzy oraz czekających na konsultacje pacjentów!

Z całego serca pragniemy też podziękować Grupie TOYOTA CYGAN za nieodpłatne użyczenie wygodnego i eleganckiego busa, dzięki któremu mogliśmy zapewnić wygodny i bezpieczny transport dla całego zespołu!

Śmiało możemy napisać, że organizowane przez naszą fundację konsultacje to jedno z najważniejszych wydarzeń medycznych dla pacjentów z porażeniem splotu ramiennego, jakie są organizowane w naszym kraju. Kolejne konsultacje już w marcu 2023 roku, dlatego zapraszamy do jak najszybszego kontaktu wszystkie zainteresowane osoby. Liczba miejsc będzie ograniczona!