Podziel się

Ogłaszamy nabór na bezpłatne zajęcia rehabilitacji dla dzieci z Gminy Łomianki, na których zapewniamy fachową opiekę nad dziećmi na sesjach z różnymi, indywidualnie dobranymi metodami rehabilitacyjnymi, z certyfikowanym terapeutą w siedzibie Fundacji.
Informacje i zapisy: (22) 751 24 16/ +48 506 580 295

Zajęcia z fizjoterapeutą w tym roku rozszerzamy także na terapię SI. 

Celem projektu jest zapewnienie fachowej opieki nad dziećmi na sesjach z różnymi, indywidualnie dobranymi metodami rehabilitacyjnymi, z certyfikowanymi terapeutami w siedzibie Fundacji.

Rehabilitacja ruchowa dzieci jest procesem medycznym, którego celem jest uzyskanie maksymalnie możliwej sprawności fizycznej, co przekłada się na jakość życia. Ważna jest jak najszybsza diagnostyka i wprowadzenie na jej podstawie odpowiednich zajęć dla dzieci, które mają wpływ na ich dalsze funkcjonowanie w młodzieńczym i dorosłym życiu. Najbardziej popularne metody rehabilitacji dzieci, które będą wykorzystywane również przez naszych rehabilitantów, to NDT – Bobath, Vojty, integracja sensoryczna oraz ćwiczenia ogólnousprawniające.

W tym roku chcemy rozszerzyć w większym stopniu rehabilitację metodą terapii SI, ponieważ wiemy w jak szybkim tempie zwiększa się liczba dzieci z orzeczeniem i potrzebą takiej terapii.

Odpowiadamy tym potrzebom oddziaływania rehabilitacyjnego u dzieci z deficytami rozwojowymi, trudnościami w nauce, zaburzeniami motorycznymi itd. Wiele dzieci musi być objętych rehabilitacją już od pierwszych dni swojego życia. Ma to na celu wypracowanie u małego pacjenta poprawnych wzorców ruchowych, aby w przyszłości uniknąć lub zminimalizować tzw. trudności rozwojowe. Objęcie dziecka wczesną opieką specjalisty znacznie zmniejsza to ryzyko.

Dlatego w ramach naszego projektu Akcja Rehabilitacja z elementami terapii SI chcemy objąć opieką dzieci od pierwszych dni życia do wieku szkolnego, czyli czas najszybszego ich rozwoju. Po indywidualnych zajęciach i poznaniu potrzeb uczestników zadania dzieci zostaną połączone w grupy, aby wspólnie uczestniczyć w 5 zajęciach ogólnorozwojowych.

Sesje treningowe będą prowadzone w sposób atrakcyjny dla dzieci z połączeniem dobrej zabawy z nauką niezbędnych w życiu każdego człowieka umiejętności. Planujemy 95 indywidualnych sesji z rehabilitantem oraz 5 zajęć w grupie liczącej do 5 dzieci. Z bezpłatnej opieki rehabilitanta mali pacjenci i młodzież szkolna skorzystają więc łącznie 100 razy.

„Akcja Rehabilitacja” to nasz sztandarowy projekt i bardzo cieszy nas fakt, że nieprzerwanie od 2013 roku możemy zapewnić Wam ciągły dostęp do bezpłatnych zajęć i porad z naszymi rehabilitantami. Zajęcia będą odbywały się w dwóch gabinetach rehabilitacyjnych do zajęć indywidualnych oraz sali do zajęć grupowych w siedzibie Fundacji Otwarte Ramiona w Dziekanowie Leśnym i poprowadzi je mgr fizjoterapii Ilona Debrzak- Adamczyk.

Zadanie adresowane jest do rodziców i ich dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi i ruchowymi z Gminy Łomianki. Uczestnikami zajęć będą dzieci od okresu niemowlęctwa do wieku szkolnego. Zapraszamy do zapisów. Ilość miejsc ograniczona!

Informacje i zapisy: (22) 751 24 16/ +48 506 580 295

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Łomianki, bezpłatne dla uczestników