Podziel się

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej i śpiewanie piosenki „Ogórek zielony ma garniturek”? Tak! Takie rzeczy tylko z Otwartymi Ramionami!

27 listopada w siedzibie naszej fundacji na wniosek naszych wolontariuszy w ramach konkursu na minigranty wolontariackie odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej (tzw. PPP), które przeprowadziła nasza wolontariuszka – Agata Piotrkowicz. Agata jest Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i ma ogromne doświadczenie w tym zakresie.

Uczestnicy szkolenia, czyli nasi Wolontariusze, seniorzy oraz osoby chętne do pozostania wolontariuszami w naszej fundacji, dowiedzieli się jakie czynności należy wykonać przed przybyciem ratowników oraz czym jest RKO, czyli resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Agata fachowo i bardzo przystępnie wyjaśniła wszystkim jak ją prawidłowo przeprowadzać oraz w prosty sposób sprawdzać podstawowe funkcje życiowe osoby poszkodowanej, także w praktyce. To właśnie tutaj przydała się rytmiczna piosenka z dzieciństwa. 

Agacie dziękujemy za wspaniałe przeprowadzenie szkolenia a wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat wolontariatu w naszej organizacji zapraszamy do kontaktu. Można wejść w ten >>LINK<<  lub napisać do nas maila: wolontariat@otwarteramiona.pl

Szkolenie zostało zorganizowane na wniosek naszych wolontariuszy w ramach konkursu na minigranty wolontariackie.

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – rządowego programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego na lata 2018 – 2030