Podziel się

W naszej fundacji bardzo dbamy o rozwój zarówno pracowników jak i wolontariuszy. Dlatego staramy się nie przegapić żadnej okazji do tego aby podnieść woje kompetencje. W dniu 11 grudnia 2023 r. w naszej Fundacji odbyło się szkolenie z zarządzania projektami, skierowane właśnie do zarządu, pracowników oraz wolontariuszy fundacji.

Szkolenie odbyło się w ramach Rządowego Programu Wspierania Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030, którego jesteśmy beneficjentem.

Szkolenie zaplanowane było na moment, kiedy część wolontariuszy zdobędzie już pierwsze doświadczenia przy realizacji minigrantów, które są organizowane w ramach niniejszego projektu. Było praktycznym przedstawieniem zagadnień niezbędnych do efektywnego prowadzenia projektów społecznych i zarządzania zespołami.

Wolontariusze mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i omówić niezrozumiałe dla nich kwestie, które chcieliby poprawić lub zmienić.

Szkolenie poprowadziła Ewa Hys – manager projektów prospołecznych, prawnik z wieloletnim doświadczeniem współpracy z III sektorem. Ewa od 2010 r współtworzy, koordynuje i wspiera projekty realizowane na rzecz m.in. uchodźców, osób pozbawionych wolności, osób z niepełnosprawnościami, seniorów oraz dzieci i młodzieży. Absolwentka m.in. kursu z zakresu zarządzania i przywództwa Institute of Leadership and Management (certyfikacja na poziomie 5 tj. dla zaawansowanych menedżerów średniego i wyższego szczebla).

Przed nami kolejne szkolenia! Nie możemy się już doczekać!

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – rządowego programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego na lata 2018 – 2030