Podziel się

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego uruchamia nową usługę skierowaną do wszystkich, zarówno naszych podopiecznych, ich rodzin, jak i każdej osoby, która potrzebuje masażu w celach leczniczych lub relaksacyjnych. Oferowana przez nas usługa suchego hydromasażu przy pomocy japońskiego robota Aquatizer QZ-240 ma szczególne zastosowanie w przypadkach, kiedy zachodzi konieczność łagodzenia bólu, obniżenia napięcia mięśniowego, poprawy samopoczucia czy działań antystresowych i antydepresyjnych. Może być stosowana jako przygotowanie do terapii manualnej lub jako formę odnowy regeneracji po kinezyterapii, rehabilitacji i fizjoterapii.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami, jakie daje masaż na łóżku.

Tekst: Olga Weihönig

Wśród wielu dziedzin życia społecznego, które rozwijają się obecnie niezwykle dynamicznie, kluczową rolę odgrywa wiedza na temat znaczenia kondycji psychicznej i fizycznej dla jakości naszego życia. Prawdą jest jednak, że intensywny tryb życia, nadmiar obowiązków, a także często niekorzystna sytuacja ekonomiczna sprawiają, że wiedza nie idzie w parze z działaniem. Wśród licznych, codziennych obowiązków zbyt często zaniedbujemy ten, który nakazuje nam zatrzymać się na chwilę, odpocząć i zająć się swoim zdrowiem.

Dlatego Fundacja Otwarte Ramiona pragnie wyjść naprzeciw wszystkim osobom, które potrzebują odpoczynku, relaksu, chwili na podreperowanie swojego zdrowia, a ciągle brakuje im czasu i często, niestety, również środków.

Przede wszystkim będzie służyć naszym Podopiecznym oraz każdemu, kto wymaga rehabilitacji.

Robot Aquatizer QZ-240 skutecznie rozluźnia mięśnie i łagodzi objawy bólowe oraz poprawia krążenie, przy czym osoba korzystająca z zabiegu przez cały czas pozostaje w ubraniu. Hydromasaż na sucho to usługa, którą można polecić praktycznie każdemu (bardzo mało jest przeciwwskazań), jako przygotowanie do terapii manualnej lub jako formę odnowy regeneracji po kinezyterapii, rehabilitacji i fizjoterapii.

Zapraszamy do siedziby naszej Fundacji w Dziekanowie Leśnym (Łomianki koło Warszawy) na sesję hydromasażu na sucho. Terapia robotem masującym odbywa się przy wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia, które wyposażone jest w specjalne dysze masujące. Podczas sesji pacjent leży na bardzo wygodnym materacu, pod którym znajduje się delikatnie podgrzewana woda. Dynamiczne ruchy wody, sterowane ciśnieniem, imitują dotyk i manipulacje zwykle wykonywane przez terapeutę podczas tradycyjnego masażu. Pacjent ma możliwość wyboru obszaru, na którym chce skoncentrować terapię (np. karku czy odcinka lędźwiowego), bądź też zdecydować się na kompleksowe rozluźnienie całego ciała. Podczas ustawiania programu można wybrać odpowiednią kombinację partii ciała, temperaturę oraz siłę masażu.

Działanie hydromasażu na sucho radykalnie poprawia samopoczucie pacjentów. Typowy czas zabiegu wynosi ok 15 minut, przy czym czas może być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. W porównaniu do innych urządzeń do masażu, np foteli, nie mamy tutaj do czynienia z typowo mechanicznym bodźcem, lecz z masażem wodnym z elementem ciepła, do tego w formie naśladującej techniki masażu oraz w rozluźnionej pozycji horyzontalnej, co ma korzystny wpływ na optymalizację napięcia mięśni oraz ogólne samopoczucie użytkowników.

Dla kogo taki masaż?

Hydromasaż na sucho może być wykorzystywany w wielu przypadkach. Najczęściej znajduje zastosowanie w:

 • Zespołach bólowych kręgosłupa:
  – w następstwie przeciążenia aparatu kostno-stawowego,
  – w przebiegu wypadania krążka międzykręgowego (po ustąpieniu ostrych objawów chorobowych),
  – przy bólach mięśni grzbietu związanych z wykonywaniem niektórych zawodów,
 • Zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa,
 • Chorobie zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa i kończyn,
 • Skrzywieniu bocznym kręgosłupa (skoliozy),
 • Zespole rwy ramiennej (po ustąpieniu ostrych objawów chorobowych),
 • Osteoporozie w stadium początkowym,
 • Otyłości,
 • Cellulicie.
Łóżko do hydromasażu, z którego można skorzystać w naszej Fundacji wyróżniają:
 • bardzo wyrafinowany masaż, oparty o pracę czterech zrobotyzowanych dysz, naśladujących techniki masażu ręcznego,
 • automatyczny pomiar wzrostu osoby korzystającej z masażu, zapewniający precyzyjny dobór obszaru masażu oraz eliminujący konieczność dokonywania ustawień przez obsługę,
 • łączenie kilku technik masażu w ramach jednego zabiegu, 8 gotowych programów oraz 10 programów użytkownika,
 • zmienno ciśnieniowe poduszki masujące stopy oraz zapewniające prawidłowe ułożenie pacjenta na łóżku,
 • praktycznie bezgłośna praca (54 dB) pozwalająca na umieszczenie urządzenia w dowolnym miejscu,
 • niskie wejście – 50 cm, zapewniające komfortowe wejście praktycznie każdemu pacjentowi (także osobom z niepełnosprawnościami).

Grupa docelowa osób, do których skierowana jest oferta robota do hydromasażu na sucho, jest dość obszerna. Takie zabiegi pomogą w powszechnych obecnie bólach kręgosłupa, zwyrodnieniach stawów, ale również będą znakomitą profilaktyką, a nawet terapią, w zapobieganiu otyłości, cellulitu i innych problemów związanych z kondycją fizyczną oraz zdrowiem ogólnym.

Jak to działa?

Wystarczy położyć się w lekkiej odzieży na elastycznym materacu, pod którym znajduje się podgrzana woda. Już sam ten krok jest przyjemny, ponieważ ciało delikatnie kołysze się na wodzie. Opiekun, który będzie czuwał nad przebiegiem zabiegu i komfortem naszego pacjenta, dobierze odpowiednią moc strumieni wodnych, temperaturę oraz skieruje masaż na te części ciała, które wymagają masażu. Dzięki działaniu punktowemu możemy skupić się na konkretnych partiach ciała. Masaż jednocześnie odpręża i będzie świetną formą rehabilitacji. Ustawiając odpowiednią moc i temperaturę, możemy uzyskać różne efekty i działać na wielu polach. Po dostosowaniu ustawień do naszych potrzeb, pozostaje już tylko wygodnie leżeć i relaksować się, a robot zrobi resztę.

Dlaczego warto wybrać zabieg hydromasażu na sucho?
 • Daje maksymalny efekt higieny (w tradycyjnych maszynach jest konieczność rozebrania się i wejścia do wody, która była już wcześniej używana, a w maszynie do hydromasażu na sucho można położyć się w ubraniu, a powierzchnia jest dezynfekowana),
 • Można dostosować tryb pracy maszyny do indywidualnych potrzeb,
 • Zabieg jest szybki, a efekty odczuwalne zaraz po jego zakończeniu,
 • Może być wykorzystywany przy wielu schorzeniach,
 • Uśmierza ból,
 • Jest znacznie tańszy w porównaniu do klasycznego masażu.
 •  Zalety są bardzo duże, i wiele osób może skorzystać z tego typu zabiegów. Osoby z niepełnosprawnościami również mogą korzystać z robotów,
 • Zabieg jest bardzo komfortowy. 

Jest jeszcze jeden ważny temat, który warto poruszyć. Cena zabiegu na maszynie do hydromasażu na sucho to około czterokrotnie mniejsza niż za klasyczny masaż. Jest to duża różnica w cenie, co oznacza, że osoby dysponujące mniejszym budżetem również mogą sobie pozwolić na ten zabieg. W przypadku osób z większym budżetem, na pewno będą mogły sobie pozwolić na częstsze zabiegi, co przyczyni się do szybszych i bardziej trwałych efektów.

Więcej informacji na temat usługi otrzymają Państwo, kontaktując się z naszym biurem za pomocą maila: kontakt@otwarteramiona.pl  lub dzwoniąc pod numer telefonu: (22) 751 24 16 | +48 506 580 295.

Zakup urządzenia został sfinansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) w Polsce