Podziel się

W takiej organizacji jak nasza, pomagającej osobom po wypadkach, urazach, chorobach, ogromny nacisk kładziemy na profilaktykę. Bo najważniejsze jest aby zapobiegać wszelkim sytuacjom, które są groźne dla naszego zdrowia i życia. Ale niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Wypadki, nagłe choroby, zawały, udary, wszystko to dzieje się codziennie. A co jeśli kiedyś my staniemy się świadkami groźnej sytuacji, która zagrozi czyjemuś zdrowiu? A może nawet życiu? Czy będziemy umieli udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej? Czy wiemy jakie to ważne aby nie stracić głowy, tylko przystąpić do fachowego udzielenia pomocy? W naszej Fundacji prowadzimy cykl szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej (PPP). Nasza wspaniałą instruktorką jest Agata Piotrkowicz, ratownik kwalifikowany pierwszej pomocy. Agata prowadzi swoje szkolenia nie tylko profesjonalnie, ale też bardzo ciekawie. Dziś mieli okazję przekonać się o tym seniorzy z Wilkowa.

Tekst: Magdalena Buszko

W dniu dzisiejszym Agata i Ula, wolontariuszki Fundacji Otwarte Ramiona, odwiedziły świetlicę Senior+ Wilków Polski w Leoncinie. Nasza Agata przeprowadziła szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla zgromadzonych tam osób.

Słuchacze dowiedzieli się jak rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), jak łatwo zapamiętać numer alarmowy i kiedy zadzwonić po pomoc, ile wykonać uciśnięć klatki piersiowej, jak włączyć innych do pomocy oraz co to jest defibrylator AED i jak go używać? Nie zabrakło także ćwiczeń praktycznych bo Agacie towarzyszył fantom Roman, który doskonale odgrywał rolę osoby, której zagraża niebezpieczeństwo.

Cieszymy się z możliwości odwiedzin w Wilkowie. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i liczymy, że uzyskana wiedza, nie przyda się naszym słuchaczom, ale kto wie… trzeba być przygotowanym na wszystko!

 

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – rządowego programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego na lata 2018 – 2030

.