Podziel się

Dawno nie było w naszej Fundacji tak intensywnego dnia jak dzisiejszy! Sobota 2 marca na długo zapadnie nam w pamięci. Mija drugi dzień konsultacji medycznych ze specjalistami od splotu ramiennego, połączone z hucznymi obchodami 20 lat naszej organizacji w Łomiankach. Atrakcje, zabawa, mnóstwo dzieci i wyjątkowi goście. Ten dzień jest naprawdę wyjątkowy!

Tekst: Magdalena Buszko

Drugiego dnia, konsultacje rozpoczęły się o godz. 9.00 i potrwają aż do 19.00. W tym dniu nasi specjaliści przyjmą aż 31 pacjentów! Do obecnych w dniu wczorajszych lekarzy: dr Jörga Bahma, głównego chirurga w klinice St. Franziskus – Krankenhaus w Aachen w Niemczech, dr Aleksandry Bogdan traumatologa z Instytutu Vivalia zrzeszającego 6 szpitali zapewniających opiekę zdrowotna w prowincji luksemburskiej w Belgii, Katarzyny Rylewicz – lekarza ze szpitala MSWiA,  dr Marii Grodner z Fundacji Otwarte Ramiona, oraz naszej tłumaczki Justyny Gronostajskiej, dołączyli: dr Jerzy Luszawski z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka,  lek. Beata Żwańska i lek. Beata Częstochowska z Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji „Stocer” oraz fizjoterapeutki mgr Jolanta Batorska i mgr Monika Strzecha z Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji „Stocer”.

Ale to nie wszystko. Dziś odbywa się impreza „Świat Splociaka” – 20 lat obecności Fundacji Otwarte Ramiona w Łomiankach! Nasza Fundacja powstała w 2000 roku, w 2002 roku uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego, a w 2004, na dobre, osiadła w Łomiankach. Od tamtej pory bardzo staramy się działać na rzecz mieszkańców naszej gminy, prowadząc wiele programów, od rehabilitacji dla dzieci i młodzieży, po warsztaty aktywizujące i integrujące mieszkańców.

Dzisiejszą impreza pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom za Waszą życzliwość i wsparcie, a osobom, które być może nas jeszcze nie znają, chcemy się zaprezentować i zaprosić do korzystania z naszej pomocy i usług. Po dzisiejszym dniu, nie będzie już chyba nikogo, kto by o nas nie usłyszał, bo liczne atrakcje przyciągnęły prawdziwe tłumy dzieci i ich rodziców!

Darmowa wata cukrowa i popcorn generowała ogromne kolejki, animacje dla dzieci (warkoczyki, malowanie buziek, warsztaty wielkanocne) przyciągały i małych i tych większych gości.

Tłum osób zgromadził się na pokazie Klauna Kluseczki, który nie tylko bawił, ale tez uczy bardzo ważnych rzeczy!

Ale dzieciakom nie było dane odpocząć, bo zaraz po klaunie, na scenę weszła Magdalena Madej, mama naszej podopiecznej Igi, która rozgrzała wszystkich do szalonej zumby.

Kobiety, zarówno te nieco młodsze, jak i te nieco starsze, przyciągały warsztaty makijażowe z Małgorzta Fornalską,

A warsztaty fotograficzne prowadził Tomasz Kordek.

Przez całą imprezę, naszym małym gościom towarzyszyli animatorzy z grupy Fun Active

 

Za poczęstunek sgorąco dziękujemy: Cukierni Tiramisu z Łomianek, Firmie Nugatex – Wyroby cukiernicze, Firmie La Lorraine Polska Sp. z o.o. oraz Palarni Kawy Magic Drum 

Wolontariusze wspierający naszą imprezę działają w ramach Programu „Rozwijamy Wolontariat z Otwartymi Ramionami

Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – rządowego programu wspierania i rozwoju wolontariatu długoterminowego na lata 2018 – 2030