Podziel się

Serdecznie zapraszamy do udziału w drugich warsztatach art recyklingu, które odbędą się 18 maja w godzinach 9-17:00 na terenie zielonym przy siedzibie Fundacji w Dziekanowie Leśnym przy ul. M.Konopnickiej 1 (teren PAN).

ECOPrzystanek to warsztaty gdzie każdy stworzy coś artystycznego z…odpadów! To miejsce, gdzie wykorzystacie swoją wyobraźnię i kreatywność, aby nadać nowe życia starym, niepotrzebnym przedmiotom. Spędzimy wspólnie majowy dzień i stworzymy artystyczny gadżet, prezent dla najbliższych lub po prostu ciekawy przedmiot. Nasze warsztaty o charakterze rękodzielniczym oparte są na idei artystycznego re- i upcyklingu, czyli odzyskiwaniu zużytych przedmiotów, materiałów i twórcze ich wykorzystanie.

Odkryj moc recyklingu: Twórz zrównoważoną przyszłość!

Planujemy spotkania warsztatowe kreatywnego wykorzystania odpadów, które będą połączeniem nauki z zabawą. Zorganizujemy warsztaty m.in. : tworzenia metodą decupaqe, eko toreb i koszulek, ekoobrazków, glinianych doniczek, wiosennych wianków oraz zajęcia animacyjne o tematyce segregacji śmieci.

  • Do udziału zapraszamy dzieci z rodzicami, seniorów, fanów rękodzieła. Wszystkich zainteresowanych bez względu na wiek czy doświadczenie.
  • To doskonała okazja, by poznać nowe metody dbania o naszą planetę oraz zacząć działać na rzecz jej ochrony.
ECOPrzystanek jest całkowicie bezpłatny, ale ponieważ nasz projekt promuje idee recyklingu, upcyklingu i życia w duchu „less waste”, dlatego bardzo prosimy, aby każdy z uczestników przyniósł ze sobą materiały, którym chce dać nowe życie lub znajdzie niepotrzebne w domu.

Zapewniamy niezbędny sprzęt na warsztaty, sporo materiałów, ale zachęcamy do przynoszenia i recyklingowania własnych surowców. W końcu to ECOPrzystanek!

Na wydarzeniach zorganizujemy zbiórkę używanej odzieży oraz niepotrzebnych już w domu przedmiotów, aby dać im drugie życie. Naszym celem jest zwiększenie świadomości, że każdy ma wpływ na naszą planetę, a wspólnie możemy zdziałać wiele dobrego w swoim otoczeniu. Drobne gesty mogą mieć ogromny wpływ na poprawę stanu naszej planety.

Projekt ECOPrzystanek. Warsztaty art upcyklingu  sfinansowano ze środków Fundacji Orlen w ramach programu Moje miejsce na Ziemi

.