Podziel się

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego serdecznie zaprasza na spotkanie z przedstawicielami Fundacji Onkologicznej Rakiety. Podczas bezpłatnego wykładu i warsztatów dowiecie się jaka jest najlepsza profilaktyka nowtworów, w tym najczęściej występujących nowotworów piersi i jąder.

Już 22 lipca 2024 w godzinach 17-18:30 odbędą się bezpłatne warsztaty połączone z wykładem, podczas których będziecie mogli dowiedzieć się:

  • jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi i jąder?
  • jakie są główne czynniki ryzyka zachorowania na raka piersi, raka prostaty i na nowotworowy ogółem?
  • jak wyglądają statystyki dotyczące zachorowalności i umieralności?
  • jak wyglądają prognozy na przyszłość i nasze możliwości, aby zapobiec czarnym scenariuszom?
  • jakie produkty w diecie mogą zmniejszać, a jakie zwiększać ryzyko zachorowania na raka?
  • jakie badania profilaktyczne powinno się wykonywać regularnie?
Pracownicy Fundacji Rakiety  będą na Was czekać ze stoiskiem warsztatowym. Będzie również możliwość zadawania pytań i porozmawiania na nurtujące Was tematy!

Zapraszamy 22 lipca, w godzinach 17.00 – 18.30 ul. Marii Konopnickiej 1, Dziekanów Leśny koło Łomianek (teren PAN – Centrum Badań Ekologicznych)

—-

Fundacja Onkologiczna Rakiety już od 2012 bezpłatnie wspiera osoby chore onkologicznie i ich bliskich, oferując kompleksową pomoc w zbieraniu środków na wydatki związane z leczeniem oraz konsultacje ze specjalistami: psychoonkologiem, psychiatrą, dietetykiem, lekarzem specjalistą medycyny paliatywnej i leczenia bólu, seksuologiem oraz pielęgniarką.

Misją Fundacji jest pomoc tym osobom, które najbardziej jej potrzebują – od pojawienia się choroby  do jej wyleczenia, angażując przy tym i łącząc lokalne społeczności oraz świat biznesu. Chcemy być dla tych osób, które ze względu na miejsce zamieszkania, warunki psychofizyczne lub sytuację życiową, nie otrzymywały żadnego wsparcia w chorobie.

100% przekazanych pieniędzy trafia do naszych Podopiecznych. Nie pobieramy żadnych opłat czy prowizji. Aktualnie mamy pod opieką ponad 800 osób. Dodatkowo prowadzimy szereg działań edukacyjnych w zakresie profilaktyki: realizujemy kampanie świadomościowe, organizujemy webinary, wykłady i warsztaty.