Podziel się

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego jest organizacją, która od lat wspiera ofiary oraz rodziny ofiar wypadków, w tym wypadków komunikacyjnych.
Niestety od lat nie ubywa nam osób, którym trzeba nieść pomoc. Wręcz przeciwnie. Dlatego jako organizacja odpowiedzialna społecznie, bardzo mocno stawiamy na edukację i profilaktykę. Rok 2024 rozpoczynamy wspaniałą inicjatywą skierowaną do najmłodszych. Akcja „Dziecko Bezpieczne Na Drodze”, którą realizujemy w ramach kampanii Szybcy i Pomocni, skierowana jest do dzieci i ma na celu naukę prawidłowych nawyków w trakcie poruszania się w ruchu ulicznym w mieście i poza miastem.

Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego zaczyna Nowy Rok pod znakiem dzieci i ich bezpieczeństwa. Ruszamy z akcją „Dziecko Bezpieczne Na Drodze”. Akcja jest prowadzona w ramach naszej kampanii „Szybcy i Pomocni”. Chcemy dotrzeć z naszym przekazem do dzieci w całej Polsce.

Ale jak rozmawiać z dziećmi o przepisach ruchu drogowego?

Najlepiej bawiąc się i śmiejąc! Specjalnie z tą myślą przygotowujemy cykl wierszyków „Uważaki”, które w zabawny sposób przekażą dzieciakom na czym polegają zasady i przepisy ruchu drogowego, oraz co może się stać, kiedy nie będziemy tych przepisów przestrzegać. Autorem wierszyków jest Robert Koniuszy – autor książek i podcastów dla dzieci, który przez wiele lat zawodowo był policjantem i pracował jako oficer prasowy w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa II.

Pan Robert stworzył specjalnie na potrzeby naszej kampanii 11 wesołych rymowanek, które w przystępny sposób wyjaśnią wszystkim dzieciom jak należy poruszać się po drodze „aby sobie i innym nie szkodzić”.

Obecnie na kanale YouTube Fundacji Otwarte Ramiona można już odsłuchać dwie z 11 rymowanek:

pierwszą o Zajączku Pośpieszku, który wyjaśni, dlaczego nie można przebiegać na czerwonym świetle:

oraz drugą o Wesołych Zwierzakach w Drodze Do szkoły, które wytłumaczą, którą stroną drogi należy się poruszać aby nie spowodować zagrożenia dla siebie i kierowców:

Niedługo zostaną tam opublikowane kolejne rymowanki.

Docelowo powstanie cały audiobook z nagranymi wierszykami, e-book, który będzie można pobrać z naszej strony www oraz kolorowa broszura, która będzie bezpłatnie kolportowana do wszystkich zainteresowanych akcją placówek oświatowych.

Dlaczego ta akcja jest taka ważna? Codziennie słyszymy o tym, że na naszych drogach zdarza się wiele wypadków z udziałem najmłodszych. Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo dzieci!

11 rymowanek powstało dzięki wsparciu PWPW S.A. W tej chwili poszukujemy partnerów, którzy pomogą nam opłacić druk, aby można było rozpocząć bezpłatny kolportaż do zainteresowanych placówek oświatowych. Zapraszamy do współpracy aby wiedza szła w świat i wpływała na poprawę bezpieczeństwa dzieci na naszych drogach!