Otwarte Ramiona Fundacja Splotu Ramiennego od ponad 20 lat zajmuje się trudnym i mało nagłośnionym tematem, jakim jest porażenie nerwów splotu ramiennego. Już we wrześniu odbędą się kolejne konsultacje dla dzieci i dorosłych, których dotyka ten problem.

Czym jest porażenie splotu?

Uszkodzenie splotu ramiennego jest uszkodzeniem nerwów. Objawy, jakie temu towarzyszą to wiotka ręka, brak kontroli mięśni ramienia, dłoni i nadgarstka, brak czucia ramienia lub samej dłoni.

Dla osób dotkniętych tym problemem, często jedynym ratunkiem jest skomplikowana operacja i późniejsza, wieloletnia rehabilitacja. Porażenie splotu ramiennego to niestety… niepełnosprawność na całe życie…

Doktor Jörg Bahm współpracuje z naszą fundacją od 2009 roku

Jest to międzynarodowej sławy neurochirurg, który od 1994 roku poświęcił się chirurgii splotu ramiennego, a od 2000 roku pracuje jako główny chirurg w klinice St. Franziskus – Krankenhaus w Aachen otwiera się w nowej karciew Niemczech. Od 2003 roku jest również konsultantem z zakresu nerwów obwodowych w Katedrze Ortopedii Szpitala Uniwersyteckiego Erasme w Belgii. Jest autorem ponad 40 prac naukowych, prowadził prelekcje na ponad 200 kongresach.

Konsultacje z prof Bahmem odbywają się w naszej Fundacji dwa razy do roku. Wiosną i na jesieni. Zawsze wzbudzały ogromne zainteresowanie i choć trwały przez dwa dni, zdarzało się, że dla części chętnych po prostu brakowało miejsca.

Kolejne konsultacje odbędą się już w wrześniu, dlatego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do pilnego kontaktu!

Kto może skorzystać z konsultacji z dr Bahmem?

Każda osoba, która boryka się z tym problemem. Zapraszamy dzieci i dorosłych!

Porażenie splotu ramiennego to częsty uraz okołoporodowy. Ale nie tylko! Równie często, a może i częściej dotyczy on osób, które przeżyły wypadek komunikacyjny: motocyklistów, rowerzystów, pieszych i wielu innych.

Jesteś jedną z tych osób?

Zadzwoń do naszej fundacji i dowiedz się o szczegóły!

OTWARTE RAMIONA FUNDACJA SPLOTU RAMIENNEGO
ul. M. Konopnickiej 1/189, Dziekanów Leśny, 05-092 Łomianki

tel.: (22) 751 24 16 +48 506 580 295