KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Bachurewicz Linda

Podopieczny Fundacji od 04. 08. 2017
Wielowadzie, zespół wad wrodzonych (m. in. wielotorbielowatość nerki, brak małżowiny usznej)
Linda Bachurewicz, wielowadzie, zespół wad wrodzonych

Linda Bachurewicz, wielowadzie, zespół wad wrodzonychO chorobie mojej córeczki Lindy dowiedziałam się w 21 tygodniu ciąży.

Kontrolne USG zawaliło mój cały świat. Dowiedziałam się, że córeczka ma wielotorbielowatą nerkę a pępowina tylko dwa naczynia. Mogło to oznaczać tylko, że wad u dziecka jest więcej.

Lekarz od razu skierował nas na badania mające na celu wykluczenie innych wad płodu.

Zaczął się koszmar o jakim nawet nie śniłam. Bałam się o tą wyczekiwaną istotę, którą kochałam tak bardzo mimo, że jeszcze jej nie poznałam.

Linda przyszła na świat w 38 tygodni ciąży.

Przy narodzinach okazało się, że córeczka ma niewykształconą małżowinę uszną i brak przewodu słuchowego.

Nigdy nie zapomnę strachu, przerażenia i bezsilności jaką czułam.

W drugiej dobie życia córeczka została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka a ja dniami i nocami czuwałam i modliłam się przy łóżeczku mojego jedynego maleństwa.

Po trzech tygodniach opuściłyśmy Oddział Patologi Noworodka z diagnozą: wielowadziewielotorbielowata nerka lewa, brak małżowiny usznej – mikrocja z artezją, dysmorfia twarzoczaszki, podejrzenie padaczki, wada serca.

Przez wiele lat Linda była pod opieką poradni: urologicznej, kardiologicznej, neurologicznej, rehabilitacji dziennej, laryngologicznej…

Okazało się, że otorbielona nerka nie funkcjonuje i gdy Linda miała półtora roku lekarze podjęli decyzję o wyłonieniu przetoki pęcherzowo skórnej (vesicostomia), aby ratować nerkę po stronie prawej.

Teraz Linda ma 9 lat. Mimo wielu przebytych operacji, wielu dni spędzonych w szpitalu i mimo swojej niepełnosprawności jest dziewczynka wesołą, realizującą swoje pasje.

Przyjmuje leki, które ratują jej pęcherz i nerkę. Leki niestety nie są refundowane. Od lat jest pod opieką terapeutów, którzy uczą Linę mówić i słyszeć.

Obecnie największym problemem córeczki jest brak małżowiny usznej i przewodu słuchowego, dysmorfia twarzy (zespół Goldenhara).

Zbieramy środki na dalszą walkę o normalne życie, o słuch i mowę aby móc lepiej komunikować się z rówieśnikami.

Linda potrzebuje dystraktora kości żuchwy, rekonstrukcji małżowiny usznej i wszczepienia implantu słuchowego.

Powyższe operacje są bardzo kosztowne, dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc.

Wierzę, że dzięki ludziom o dobrych i wrażliwych sercach, ludziom nieobojętnym na chorobę i marzenia dziecka uda nam się zebrać środki na leczenie Lindy.

Pomóżcie Lindzie spełnić marzenia!

Linda i mama Ilona


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.