KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Bachurewicz Linda

Podopieczny Fundacji od 04. 08. 2017
Wielowadzie, zespół wad wrodzonych (m. in. wielotorbielowatość nerki, brak małżowiny usznej)
Linda Bachurewicz, wielowadzie, zespół wad wrodzonych

Linda Bachurewicz, wielowadzie, zespół wad wrodzonych

Kiedy Linda przyszła na świat 11 lat temu była diagnozowania pod kątem wielowadzia. Rodziła się z wielotorbielowatą nerką, mikrocją ucha ( brak małżowiny usznej i przewodu słuchowego), dysporfia twarzy itd. Przez 9 lat trafiałyśmy do różnych specjalistów państwowo i prywatnie. Była to droga przez mękę. Przez 9 lat nikt nie zdiagnozował wad córki jako Zespół Goldenhara. Około 9 lat prowadziliśmy nieustanna walkę o nerkę i pęcherz Lindy, a następnie przyszedł czas na ortodoncję i myślenie o rekonstrukcji ucha. Nikt nas nigdzie nie pokierował, nikt nie pomógł w ukierunkowanie nas na specjalistyczne leczenie. Tak zaczęły się poszukiwania jak i gdzie dalej leczyć dziecko.

Pierwsze kroki były skierowane do kliniki dr. Szczyta sławnego chirurga plastyka. Doktor to bardzo sympatyczny człowiek. Na konsultacji zauważył, że zanim zaczniemy myśleć o nowym uchu należałoby zająć się krótszą po stronie mikrocją żuchwą i tak trafiłyśmy do znów prywatnej kliniki dr Jagielaka. I tu właśnie o dziwo po 9 latach dowiedziałam się, że moja córka ma zespół Goldenhara i co to oznacza.

Plan był następujący: dystrakcja żuchwy koszt ok 20.000 zł ,następnie rekonstrukcja małżowiny usznej 20.000 zł. Koszty dla nas ogromne biorąc pod uwagę że Linda wymaga rehabilitacji różnego rodzaju i na stałe przyjmuje leki.

Linda Bachurewicz; Fundacja Otwarte Ramiona

Jako że jestem upartym rodzicem w dążeniu do sprawności mojego dziecka zaczęłam znowu szukać i tak trafiłam na artykuł o dr. Krzysztofie Dowgierdzie, który jest ordynatorem oddziału Wad Twarzoczaszki i Chirurgii Szczękowej w Wojewódzkim Dziecięcym Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Nie sądziłam wtedy, że znalazłam nie lekarza, a Anioła! Dr. Dowgierd to fantastyczny specjalista i dobry człowiek, który nie odmawia pomocy nikomu! Do Szpitala dostałyśmy się naprawdę szybko.

Dodzwoniłam się do Olszyna bardzo szybko, a termin wizyty miałam ustalony już za dwa miesiące! Konsultacja u doktora przebiegła sprawnie i szybko. Decyzja była jedna: operujemy. I tak od wizyty w lipcu termin operacji wypadało na październik.

Linda Bachurewicz; Fundacja Otwarte Ramiona

 Efekty mówią same za siebie! Moje dziecko ma prostą buzię i nie za 20.000 zł, a za darmo. Dr Dowgierd ma wielu pacjentów z zespołem Goldenhara i nie tylko. Bardzo rozwija swój oddział pod każdym względem i wreszcie jest o Nich głośno. Operują rozszczepy i czaszki i o dziwo dr Dowgierd postarał się o chirurga plastyka dr. Łukasza Banasiaka, w którego ręce oddałam moją córkę. Dr. Banasiak szkolił się u najlepszych na świecie w kwestii rekonstrukcji ucha i teraz od trafienia do Olsztyna w lipcu 2018 roku Linda ma prosta żuchwę i jest po pierwszym etapie rekonstrukcji małżowiny.

W tym miejscu chcemy podziękować zespołowi dr Krzysztofa Dowgierd, bo wszyscy zasługują na ogromną wdzięczność. Lekarze i pielęgniarki z Olsztyna to Anioły nie ludzie. Zresztą sami drodzy rodzice sprawdźcie: https://www.facebook.com/167262576788742/posts/1308083246039997/.

Pozdrawiamy serdecznie,

Ilona i Linda

 


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.