Kiedy Linda przyszła na świat 11 lat temu była diagnozowania pod kątem wielowadzia. Rodziła się z wielotorbielowatą nerką, mikrocją ucha ( brak małżowiny usznej i przewodu słuchowego), dysporfia twarzy itd. Przez 9 lat trafiałyśmy do różnych specjalistów państwowo i prywatnie. Była to droga przez mękę. Przez 9 lat nikt nie zdiagnozował wad córki jako Zespół Goldenhara. Około 9 lat prowadziliśmy nieustanna walkę o nerkę i pęcherz Lindy, a następnie przyszedł czas na ortodoncję i myślenie o rekonstrukcji ucha. Nikt nas nigdzie nie pokierował, nikt nie pomógł w ukierunkowanie nas na specjalistyczne leczenie. Tak zaczęły się poszukiwania jak i gdzie dalej leczyć dziecko.

Pierwsze kroki były skierowane do kliniki dr. Szczyta sławnego chirurga plastyka. Doktor to bardzo sympatyczny człowiek. Na konsultacji zauważył, że zanim zaczniemy myśleć o nowym uchu należałoby zająć się krótszą po stronie mikrocją żuchwą i tak trafiłyśmy do znów prywatnej kliniki dr Jagielaka. I tu właśnie o dziwo po 9 latach dowiedziałam się, że moja córka ma zespół Goldenhara i co to oznacza.

Linda Bachurewicz, wielowadzie, zespół wad wrodzonych

Plan był następujący: dystrakcja żuchwy koszt ok 20.000 zł ,następnie rekonstrukcja małżowiny usznej 20.000 zł. Koszty dla nas ogromne biorąc pod uwagę że Linda wymaga rehabilitacji różnego rodzaju i na stałe przyjmuje leki.

Jako że jestem upartym rodzicem w dążeniu do sprawności mojego dziecka zaczęłam znowu szukać i tak trafiłam na artykuł o dr. Krzysztofie Dowgierdzie, który jest ordynatorem oddziału Wad Twarzoczaszki i Chirurgii Szczękowej w Wojewódzkim Dziecięcym Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie. Nie sądziłam wtedy, że znalazłam nie lekarza, a Anioła! Dr. Dowgierd to fantastyczny specjalista i dobry człowiek, który nie odmawia pomocy nikomu! Do Szpitala dostałyśmy się naprawdę szybko.

Dodzwoniłam się do Olszyna bardzo szybko, a termin wizyty miałam ustalony już za dwa miesiące! Konsultacja u doktora przebiegła sprawnie i szybko. Decyzja była jedna: operujemy. I tak od wizyty w lipcu termin operacji wypadało na październik.

Efekty mówią same za siebie! Moje dziecko ma prostą buzię i nie za 20.000 zł, a za darmo. Dr Dowgierd ma wielu pacjentów z zespołem Goldenhara i nie tylko. Bardzo rozwija swój oddział pod każdym względem i wreszcie jest o Nich głośno. Operują rozszczepy i czaszki i o dziwo dr Dowgierd postarał się o chirurga plastyka dr. Łukasza Banasiaka, w którego ręce oddałam moją córkę. Dr. Banasiak szkolił się u najlepszych na świecie w kwestii rekonstrukcji ucha i teraz od trafienia do Olsztyna w lipcu 2018 roku Linda ma prosta żuchwę i jest po pierwszym etapie rekonstrukcji małżowiny.

W tym miejscu chcemy podziękować zespołowi dr Krzysztofa Dowgierd, bo wszyscy zasługują na ogromną wdzięczność. Lekarze i pielęgniarki z Olsztyna to Anioły nie ludzie. Zresztą sami drodzy rodzice sprawdźcie: https://www.facebook.com/167262576788742/posts/1308083246039997/.

Pozdrawiamy serdecznie,

Ilona i Linda