Piotr uległ wypadkowi motocyklowemu w 2021 roku, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Oprócz wielu obrażeń doznał uszkodzenia splotu ramiennego lewej ręki. W 2021 roku Piotr przeszedł operację odbarczenia uciśniętych nerwów lewej ręki, jednak konieczna była kolejna operacja. Oprócz tego by przynajmniej w niewielkim stopniu usprawnić rękę, Piotr potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji. Ponadto potrzebna będzie jeszcze jedna operacja. Leczenie i rehabilitacja pochłonęły oszczędności Piotra, możesz wesprzeć jego powrót do sprawności wpłacając 1% podatku lub darowiznę na konto Fundacji Otwarte Ramiona z dopiskiem Piotr Baranowski.


W niedzielę 23 maja 2021 roku w drodze powrotnej do domu uległem wypadkowi motocyklowemu, mimo wieloletniego doświadczenia stało się. Jak to mówią wypadki chodzą po ludziach. Zostałem przewieziony w ciężkim stanie do szpitala w Wołominie. Wstrząśnienie mózgu, liczne urazy ciała, złamanie trzonu kości promieniowej prawej, naderwanie mięśnia ramiennego i najgorsze co do mnie nie docierało – uszkodzony splot ramienny ręki lewej, całkowicie wiotka kończyna , brak reakcji na ruch, brak czucia, nie czuje dotyku, ciepła, zimna. Po operacji złamanej prawej ręki, zespoleniu na płytę LCP, zaopatrzeniu w longetę i wykonaniu szeregu badań m.in. RTG, rezonansu magnetycznego kręgosłupa i ręki lewej, TK głowy i założeniu ortezy odwodzącej staw ramienny lewy wypisano mnie do domu z dalszymi zaleceniami ratowania lewej ręki. w Polsce nie ma zbyt wielu specjalistów, którzy zajmują się uszkodzeniami splotu ramiennego.

Polecony mi został Szpital Uniwersytecki we Wrocławiu. Udało się! Jest nadzieja! Zakwalifikowałem się na operację, która odbyła się we wrześniu 2021, neuroliza pni i pęczków nerwowych splotu ramiennego, inaczej mówiąc odbarczenie uciśniętych nerwów.

Po operacji i po kilkumiesięcznych rehabilitacjach pojawiło się delikatne odwodzenie barku oraz ruch palców, z czego bardzo się cieszę i zawdzięczam to szerokiemu gronu ludzi. To dzięki lekarzom, rodzinie, bliskim, znajomym dalej się nie poddaje. W lutym 2022 przeprowadzono we Wrocławiu drugą operację ręki mającą na celu usprawnienie całkowicie niedziałającego łokcia. Termoplastyka sposobem Steindlera kończyny.

Niestety aby łokieć ruszył wymaga to bardzo długiej i kosztownej rehabilitacji, ale nadal mocno wierzę że jest szansa wrócić do pełnej samodzielności i zdrowia. Prawdopodobnie będzie potrzeba wykonania jeszcze jednej operacji, tym razem usprawnienie nadgarstka. Prawie roczne leczenie pochłonęło moje wszystkie oszczędności a dalsza długa rehabilitacja wymaga wysokich kosztów na które po prostu mnie nie stać. Nigdy nie prosiłem o pomoc ale nadszedł taki dzień że i ja jej potrzebuję. Każdemu z góry dziękuję za pomoc. Jeśli chcesz mi pomóc, możesz przekazać darowiznę na konto Fundacji Otwarte Ramiona lub przekazać 1% podatku, z dopiskiem Piotr Baranowski. LWG a kierowcy ciężarówek mam nadzieję że zobaczymy się jeszcze na szlaku.