Cześć, witam Was na mojej stronie.

Mam na imię Amelia i mam dopiero dwa i pół roku. Choć żyję tak krótko, wiem już czym jest ból i niepełnosprawność… Chcę prosić Was wszystkich o pomoc. Pomoc w tym abym mogła odzyskać zdrowie i cieszyć się życiem jak inne dzieci. Ale by tak się stało, muszę dużo ćwiczyć. Bez rehabilitacji nigdy nie będę w pełni sprawna, a mój stan może się nawet pogorszyć.

Dlaczego potrzebuję pomocy? Podczas mojego porodu pojawiły się nieprzewidziane komplikacje, a moje życie było zagrożone. Lekarze ratując mnie, musieli podejmować szybkie decyzje… Decyzje, które z jednej strony mnie uratowały, z drugiej…

Doznałam niedotlenienia mózgu, moja lewa rączka była połamana, a prawa doznała porażenia splotu ramiennego typu Erba.

Dzięki pomocy rodziców oraz wielu specjalistów i wczesnej rehabilitacji odzyskuję sprawność. Jednak przede mną daleka, daleka droga.

Proszę pomóż mi! Tak bardzo chcę być zdrowa i sprawna, tak jak moi koledzy i koleżanki…

Amelka jest wiecznie uśmiechniętym, żywym dzieckiem. Jest bardzo dzielna!

Wkłada tak dużo pracy i wysiłku w rehabilitację! Nie skarży się, nie płacze. Każdego dnia pokonuje przeszkody jakie stawia przed nią jej niesprawna rączka.  Chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby Amelia wróciła do jak najlepszej kondycji i nie miała problemów w codziennym życiu. Jest to możliwe dzięki intensywnym ćwiczeniom i rehabilitacji.

Porażenie splotu ramiennego to nie tylko problemy z ręką. Jeśli Amelia nie będzie rehabilitowana, grozi jej poważna skolioza, deformacja sylwetki, zaburzenia koordynacji wzrokowo ruchowej, silne, nie dające się uśnieżyć bóle… Musimy walczyć, bo przed naszą córeczką całe życie!

Dlatego prosimy Was o przekazanie dowolnej darowizny i 1% podatku dla Amelki.
Za wszelką pomoc dziękujemy z całego serca.
Rodzice Amelki