Bogumił uległ groźnemu wypadkowi podczas pracy w lesie. Bogumił był drwalem, 26 maja 2014 roku przygniotło go drzewo, które złamało mu kręgosłup na poziomie C5, C6. Ta jedna chwila zmieniła całe jego życie. Od tego czasu Bogumił jest unieruchomiony, ma niedowład kończyn górnych i porażenie kończyn dolnych (tetraplegia). Potrzebuje rehabilitacji by mógł zacząć normalnie żyć. Jednak to wszystko kosztuje i niestety środki finansowe są niewystarczające. Koszty sprzętu są bardzo wysokie i rodziny nie stać na ich zakup.

Jednak historia Bogumiła pokazuje, że człowiek dzięki Bożej woli oraz własnej silnej woli potrafi w piękny sposób istnieć w cierpieniu, pokonywać codziennie i na nowo jakże wielkie trudności i przeciwności losu. Funkcjonować w cierpieniu, odnajdując w nim pełny wymiar człowieczeństwa, własną siłę, upór, ale także dostrzegając dobro tkwiące w innych ludziach. Bogumił dzięki samozaparciu i własnej i bliskich ciężkiej, wytrwałej pracy zaczął samodzielnie się poruszać na wózku, w miarę swych możliwości samodzielnie wykonuje (pomimo ogromnych trudności i ograniczeń związanych z całkowitym czterokończynowym paraliżem) czynności wymagające użycia dłoni, rąk (posługiwanie się łyżką przy posiłku, itp.).

Historia Bogumiła niech uświadomi wszystkim, w sposób samoczynny iż poprzez zawierzenie Boskiej Opatrzności, silnej wierze, nieugiętości w dążeniu do celu można pokonywać na co dzień ogromne trudności, przeciwności losu. A można je pokonywać gdyż ma się wokół siebie serdecznych i życzliwych ludzi.

***

Bogumił dzięki samozaparciu i własnej i bliskich ciężkiej, wytrwałej pracy zaczął samodzielnie się poruszać na wózku, w miarę swych możliwości samodzielnie wykonuje (pomimo ogromnych trudności i ograniczeń związanych z całkowitym czterokończynowym paraliżem) czynności wymagające użycia dłoni, rąk (posługiwanie się łyżką przy posiłku, itp.).

Mimo wielu przeciwności Bogumił się nie poddaje. Jednak leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Tymczasem lista problemów zdrowotnych Bogumiła jest długa:

-uraz kręgosłupa szyjnego ze złamaniem C5 i C6

-uszkodzenie rdzenia kręgowego

-niedowład kończyn górnych i porażenie kończyn dolnych (tetraplegia)

-skostnienia pozaszkieletowe okolicy lewego biodra

– stan po leczeniu odleżyn wywołane bakteriami

-cystosomia

-stan po zakrzepicy żylnej

-zakażenie bakteryjne od 2014 roku

-kamica pęcherza moczowego, ciągle infekcje

Czasami nawet superbohater potrzebuje pomocników, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie dla Bogumiła. Za każdą złotówkę bardzo dziękujemy!