Eliza jest podopieczną Fundacji Otwarte Ramiona.

Oto nasza historia… Pomimo, iż ciąża oraz początkowa faza porodu przebiegały prawidłowo, to w wyniku błędu medycznego Eliza urodziła się z porażeniem splotu ramiennego typu Erba, co spowodowało niedowład prawej rączki. Zachowany był jedynie ruch palców u dłoni oraz minimalny ruch nadgarstka.

Eliza była rehabilitowana od pierwszych dni życia. Setki godzin spędzone na rehabilitacji zaczęły przynosić pierwsze efekty. Zabiegi z fizykoterapii, wirówki wodnej, naświetlania, masaże i codzienne ćwiczenia w warunkach domowych powodują, iż jest znaczna poprawa w ułożeniu prawej ręki. Aby nie doszło do przykurczu i zaniku mięśni niezbędna jest systematyczna, długotrwała rehabilitacja, która niestety jest kosztowna.

Obecnie Elizka ma niespełna dwa lata i jest pogodnym, ruchliwym dzieckiem, co pozytywnie wpływa na jej rozwój, jak i poprawę zakresu ruchu prawej ręki.

Niestety porażenie splotu barkowego spowodowało współistnienie innych schorzeń, m. in. odstającą łopatkę i nieprawidłowe ułożenie barku, co w konsekwencji może doprowadzić do skoliozy. Dlatego też niezbędna jest stała opieka neurologa i rehabilitanta. Wszystkie zgromadzone środki w całości przeznaczane są na rehabilitację i niezbędny sprzęt. Za okazane wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy.

Janina i Damian Bőtcher