Wojtuś urodził się jako zdrowe dziecko. Otrzymał 10 pkt w skali APGAR. Z czasem rodziców zaniepokoiło, że Wojtuś nie rozwija się tak jak zdrowe dzieci. Nie raczkował, ani nie siadał. Od tamtego czasu chłopiec jest pod stałą opieką wielu lekarzy/poradni: neurologicznej, genetycznej, ortopedycznej, rehabilitacyjnej, okulistycznej, psychologicznej oraz fizjoterapeutów.

Wojtuś urodził się 12.07.2018 roku w Lublinie poprzez cesarskie cięcie. Lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie, ze względu na porażenie splotu ramiennego jakiego podczas porodu doznał nasz starszy syn.

Wojciech urodził się jako zdrowe dziecko. Miał 10 pkt w skali APGAR i nic nie wskazywało na jakiekolwiek problemy.

Z czasem zaniepokoiło nas, że Wojtuś nie rozwija się tak jak zdrowe dzieci. Nie raczkował, ani nie siadał. Diagnostykę oraz rehabilitację rozpoczęliśmy w wieku 9 miesięcy. Od tamtego czasu jesteśmy pod stałą opieką wielu lekarzy/poradni: neurologicznej, genetycznej, ortopedycznej, rehabilitacyjnej, okulistycznej, psychologicznej oraz fizjoterapeutów.

Nasz syn miał wykonywanych wiele badań : EEG (dwukrotnie), rezonans magnetyczny, genetyczne (obecnie czekamy na wynik trzeciego z kolei badania) oraz wiele innych w ramach pobytu na Oddziale Patologii Niemowląt w Lublinie. Do chwili obecnej nie ma jednoznacznej diagnozy, przyjęto że jest to opóźnienie psychoruchowe.

Mimo stałej i intensywnej rehabilitacji Wojtuś nie potrafi jeszcze chodzić ani mówić. Zajęcia mamy 4-5 dni w tygodniu ale to w dalszym ciągu za mało biorąc pod uwagę na jak wielu aspektach rozwoju musimy pracować.

Z tego względu zwracamy się z prośbą o wsparcie poprzez przekazanie środków lub 1 % podatku na konto Wojtusia aby pomóc nam jeszcze bardziej zwiększyć jego szanse na normalne życie.