Potrzebna pilna pomoc dla Oskarka z Gdyni

hoskara201min
25 kwietnia 2009r. Podczas trudnego porodu naderwano Oskarkowi, prawą rączkę co spowodowało Porażenie SplotuBarkowego C5, C6 – czyli niedowład rączki.

W pierwszych dniach życia miejscowy szpital zdiagnozował uraz i po konsultacji ze szpitalem w Dziekanowie Leśnym k/Warszawy, który jest jedynym takim ośrodkiem specjalizującym się, we wczesnej interwencji i rehabilitacji małych pacjentów, wystawił nam skierowanie dla Oskarka.

Pierwszy 2-tygodniowy turnus w maju pod nadzorem wysokiej klasy specjalisty Pani mgr. Marii Grodner, (jesteśmy pełni uznania za poświęcenie dla Oskarka i pozostałych malutkich pacjentów z całej polski) Dawał nam malutką nadzieje, że po intensywnej nawet paro letniej rehabilitacji, jest możliwe usprawnienie uszkodzenia nerwów prawej rączki.

Drugi turnus w czerwcu po badaniu, konsultacji i pomiarach, nie potwierdził dobrych postępów i naszych nadziei. Zaburzenie zwišzane z porażeniem splotu nerwów może być nieodwracalne, czyli możliwy przykurcz rączki, zanik mięśni, brak wzrostu, w konsekwencji zmiany kostne, które pozostaną do końca życia.

Obecnie medycyna w UE określiła jednoznacznie, leczenia i czas w jakim zaleca się zabieg operacyjny tj. od 3m/c do 6m/cżycia dziecka, co zwiększa szanse nawet do całkowitego wyleczenia. W Polsce, nie wykonuje się tego typu zabiegów u niemowląt, aktualnie wszystkie Nasze dzieci zmuszone są emigrować do klinik w Paryżu a, ostatnio Aachen. Kliniki są w stałym kontakcie z Naszymi Specjalistami i przeprowadzają wiele udanych operacji, a parę w naszym kraju.

hoskara202min

Jedyną barierą dla Naszych dzieci i rodziców jest fakt że, NFZ nie refunduje takich przypadków i jest to droga przez mękę. Koszt tylko jednej operacji wynosi ok. 5-7 tyś Euro , tj. 25-30 tyś zł. w zależności od miejsca i stopnia uszkodzenia.

Wiemy że jest to nie lada wyzwanie, bo mamy zebrać tak dużą kwotę w przeciągu 6 tygodni. Zwracamy się z ogromną prośbą do Wszystkich o pomoc finansową dla naszego synka Oskara Daniel, od tej pomocy zależy jego szansa na pełną sprawność ruchową. Dziękujemy za każdy najdrobniejszy datek na konto fundacji z dopiskiem darowizna dla Oskara Daniel.
Rodzice Wiola i Jarek kom. 794 062 851