Jonasz urodził się w 2008 roku. Podczas porodu doszło do porażenia splotu barkowego u chłopca. Jonasz ma poważnie uszkodzoną prawą rękę. Codziennie zmaga się z jej niesprawnością.

Jonasz ma porażenie splotu ramiennego typu Duchene’a – Erba. Uraz nastąpił podczas porodu w październiku 2008 roku. Jonasz jest podopiecznym fundacji Otwarte Ramiona od początku 2009 roku. Od tego czasu brał udział w kilku konsultacjach organizowanych przez fundację i przeszedł dwie operacje: pierwszą w wieku 15 miesięcy (przeszczep 21 fragmentów nerwów z łydki do ręki), drugą w maju 2014 roku (przeszczep wiązki mięśnia grzbietowego do barku). Obie operacje odbyły się w Aachen, w Niemczech, a przeprowadził je doktor Jorg Bahm.

Historię Jonasza od narodzin do momentu drugiej operacji możecie przeczytać na stronie: www.jonaszdawid.pl. Najnowsze relacje z tego, jak radzi sobie z ręką, jak jest rehabilitowany, co potrafi mając już skończone 10 lat, rodzice Jonasza publikują na założonym specjalnie w tym celu rehabilitacyjnym profilu syna na Facebooku /JonaszDawid. Zachęcamy do śledzenia postępów Jonasza oraz wspieranie jego zmagań z porażeniem ręki poprzez wpłaty na konto Fundacji w postaci 1% z podatku lub dowolnej darowizny tytułem: dla Jonasza Dawida.