KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Dobiesz Jan

Podopieczny Fundacji od 21/01/2019
Uszkodzenie splotu ramiennego typu Erba

Jan Dobiesz Fundacja Otwarte RamionaJaś urodził się 12 października 2018 roku. W czasie porodu doszło do komplikacji Jaś był duży i zaklinował się w barkach. Doszło do dystocji barkowej. Lekarz i położna próbowali go ratować, niestety nie udało się bez uszczerbku na zdrowiu. Lekarz badający Jasia powiedział nam że ma złamany obojczyk, a co gorsze Porażenie Splotu Ramiennego Typu Erba. Jego rączka leżała bezwiednie. Ruszał tylko paluszkami. Odrazu zaczęliśmy szukać pomocy. Gdy Jaś miał 5 dni byliśmy już na pierwszej wizycie u Neurologa w Warszawie.

 

Jan Dobiesz Fundacja Otwarte RamionaPani doktor Wilczyńska skierowała nas do szpitala w Dziekanowie Leśnym na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, gdzie zaczęliśmy rehabilitację juz w siódmym tygodniu życia Jasia.

Teraz Jaś ma 13 miesięcy, jego rączka wraca do sprawności, ale ciągle wymaga rehabilitacji. W ciagu tego roku przeszliśmy szereg wizyt u specjalistów takich jak: neurolog, lekarz rehabilitacji, fizjoterapeuci.

 

Jan Dobiesz Fundacja Otwarte RamionaKonsultowaliśmy się również z wybitnym neurochirurgiem dr Jorgiem Bahmem z Niemiec. Co jakiś czas konsultujemy postępy Jasia z dr Marią Grodner. W ciągu jego krótkiego życia Jaś przebywał w szpitalu już ok 4 miesięcy. Setki godzin rehabilitacji dają efekty, ale nie możemy spoczywać na laurach i nadal musimy rehabilitować rączkę. Jesteśmy świadomi tego, że rączka nigdy nie będzie w pełni sprawna.

Niestety ciągła rehabilitacja i wizyty u specjalistów przewyższają nasze możliwości finansowe, dlatego chcielibyśmy prosić Was o pomoc…


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.