Mam na imię Edyta – przyjaciele mówią do mnie Edek. Od zawsze pasjonowała mnie nauka o Ziemi. Jestem geografem, naukowcem Centrum Badań Kosmicznych. Przy pomocy technik satelitarnych próbuję znaleźć sposoby jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się pożarów lasów, jak badać skażenie ziemi azotanami czy jak ocenić walory turystyczne danej okolicy. Słowem kocham przyrodę i tą miłością zaraziłam swojego jedynego syna Tristana.

W wakacje 2020 podczas rejsu pod żaglami po Mazurach zaczęłam odczuwać coraz silniejsze bóle związane z naroślą w okolicach nadgarstka. Badanie

USG z 13.10.2020 wykazało zmiany, które mogły mieć podłoże onkologiczne i wówczas rozpoczęto diagnostykę. Wynik badania histopatologicznego w połączeniu z wynikiem rezonansu magnetycznego nie pozostawił złudzeń Postawiono diagnozę: nowotwór złośliwy – mięsak tkanek miękkich przedramienia lewego UPS G3.  Mimo 4 cyklów chemioterapii, zagrożenie przerzutami było tak duże, że jedynym sposobem uratowania mojego życia była amputacja przedramienia w dniu 22.03.2021.

Powrót do względnej normalności zapewniłaby mi proteza bioniczna przedramienia sterowana impulsami elektrycznymi z mięśni. Koszt takiej protezy zrehabilitacją, serwisem i innymi zabiegami medycznymi to około 350 000 zł. Jest to olbrzymia kwota, której bez pomocy ludzi dobrej woli trudno będzie mi zebrać.

Bardzo teraz potrzebuję Waszego wsparcia! Chciałabym dalej służyć moimi badaniami ludziom i naszej planecie Ziemi!

Proszę o wpłaty na moje konto w fundacji lub ofiarowanie mi 1% ze swojego podatku: KRS: 0000142952 koniecznie z dopiskiem “Edyta Woźniak”.
Będę niezmiernie wdzięczna za każdą pomoc!