KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Flisiewicz Aleksandra

Podopieczny Fundacji od 23-04-2012
Uszkodzenie splotu ramiennego
Czytaj historię

Aleksandra FlisiewiczAleksandra urodziła się 07. 03. 2012 roku. Podczas długiego i trudnego porodu doznała uszkodzenia splotu ramiennego prawej ręki co w konsekwencji doprowadziło do niedowładu kończyny.

Od dnia narodzin walczymy o rączkę Oli. Córka ma za sobą cały szereg wizyt u przeróżnych lekarzy specjalistów w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Poznaniu i Katowicach. Uczestniczyła w turnusach rehabilitacyjnych w Szpitalu im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym. Zaraz po urodzeniu wskazywano na konieczność przeprowadzenia operacji, jednak intensywnie prowadzona rehabilitacja dała nam nadzieję, że operacja nie będzie konieczna.

Dziś nasza córka ma 6 lat. Aleksandra objęta została programem Wczesnego Wspomagania Rozwoju w SOSW w Świebodzinie. Celem zajęć jest usprawnianie motoryki dużej. Zapobieganie tworzącej się wadzie postawy. Zwiększenie i utrzymanie ruchomości w stawie barkowym i łokciowym prawym.

Jednakże te zajęcia są  niewystarczające. Aby wspomagać umiejętności posługiwania się w możliwie równym stopniu obiema kończynami jeździmy dodatkowo na masaże  lecznicze. W miarę  możliwości prowadzona jest również rehabilitacja w Lubuskim Centrum Ortopedii w Świebodzinie.

Z uwagi na niepełnosprawność ruchową, uczęszcza do przedszkola do grupy integracyjnej, gdzie również na prowadzone zajęcia terapeutyczne.

Na ostatnich konsultacjach u fizjoterapeuty stwierdzono:

  • postawę skoliotyczną,
  • lędźwiowe, lewostronne, boczne skrzywienie kręgosłupa,
  • boczne, prawostronne, kompensacyjne skrzywienie kręgosłupa.

Wg lekarza Aleksandra wymaga systematycznej, ciągłej rehabilitacji oraz dalszych systematycznych kontroli układu szkieletowo-mięśniowego.
Aleksandra uczestniczy w zajęciach regularnie i chętnie podejmuje wyzwania. Mimo trudności, stara się wykonywać zadane ćwiczenia używając obu rąk.

Aleksandra jest bardzo zdyscyplinowana,  choć miewa  gorsze dni, wtedy pyta, kiedy w końcu będzie miała zdrową rączkę. Trudno w takiej chwili zapanować nad emocjami, jakie towarzyszą nam, rodzicom. Wiemy, że Ola nigdy nie będzie miała zdrowej rączki i z konsekwencjami porażenia splotu ramiennego będzie musiała walczyć do końca życia.

Bardzo wszystkich Państwa prosimy o wspomaganie naszej córki w walce z niepełnosprawnością.

 

Rodzice Oli

Magdalena i Michał Flisiewicz


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.