Nikodem urodził się 18.04.2014 r.w szpitalu w Ostrołęce. Ważył 4600 g i miał 62 cm długości, więc był trochę większy niż przeciętny noworodek.

Niestety lekarze wiedząc, DSCN3530że będzie duży nie zadecydowali o cesarskim cięciu. Podczas porodu wystąpiła dystocja barkowa i Nikodem musiał być siłą wyszarpnięty przez lekarza. Urodził się niedotleniony i w zamartwicy, nie oddychał. Na szczęście po kilku chwilach złapał oddech i zapłakał.

Najprawdopodobniej niedotlenienie nie spowodowało u niego zmian w mózgu, w tej chwili rozwija się tak jak każde zdrowe dziecko. Niestety podczas ciężkiego  porodu Nikodemkowi uszkodzono prawy splot ramienny. Od początku poruszał tylko dłonią prawej ręki, nie mógł jej podnieść ani zgiąć.

Od drugiego tygodnia życia Nikodem jest rehabilitowany w szpitalu w Dziekanowie Leśnym, a także jest pod opieką neurologa dziecięcego.

Rehabilitacja wymaga od nas wyjazdów do szpitala i rozłąki z rodziną. To również codzienne zmagania synka z ćwiczeniami i zabiegami. Wszystko to ma poprawić stan jego rączki. Gdy ukończy 4 miesiące, okaże się czy potrzebna będDSCN3651zie operacja splotu, o tym zdecyduje neurochirurg. Na rehabilitację Nikodemka potrzebne będą cały czas nakłady finansowe. Nikodem ma w domu jeszcze 6-letnią siostrę Kalinkę. Jesteśmy wdzięczni wszystkim zainteresowanym za pomoc.

Rodzice – Małgorzata i Karol