Nazywam się Giedzicz Beata i właśnie ukończyłam 18 lat. Urodziłam się 8 września 1995 roku w szpitalu w Giżycku z okołoporodowym porażeniem splotu brakowego prawego.

Moja waga urodzeniowa wynosiła 5000 g. Stan po urodzeniu wg Apgar wynosił Ap 2/6/7. Urodziłam się z sinicą i dwie pierwsze doby swojego życia spędziłam podłączona do aparatu  tlenowego. Oprócz porażenia splotu, miałam pęknięte oba obojczyki i dysplazję bioder.małe

Rehabilitację zaczęłam mając dwa tygodnie i polegała ona na ćwiczeniach indywidualnych wzmacniających mięśnia barkowego, ramiennego oraz nadgarstka a także elektrostymulacji, galwanizacji i laseroterapii. Przez ok. pierwszych 7 miesięcy mojego życia miałam założoną szynę, która ukształtowała mi biodra a obojczyki się zrosły. W wieku 3 lat przeszłam operację w szpitalu we Wrocławiu, która miała poprawić sprawność ręki ale niestety nie dała ona żadnych efektów. Po zabiegu wznowiłam ćwiczenia i fizykoterapię.

W 2003 roku byłam w sanatorium w Rabce, w 2004 w Ciechocinku, a w 2005 oraz w 2006 w Ameryce za Olsztynem. Do 14 roku życia uczęszczałam na rehabilitację do Niepublicznego Zakładu Rehabilitacji Leczniczej ELIPSA. Kiedy miałam 14 lat przeszłam do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej w Giżycku i po dzień dzisiejszy uczęszczam na ćwiczenia wzmacniające kończynę górna. Poza tym mam wykonywane masaże ręczne kręgosłupa normalizujące napięcie mięśni.