Jakub urodził 05.10.2011 roku (42 tydzień) za pomocą VE z zielonych wód płodowych w stanie ogólnym ciężkim. Bezpośrednio po porodzie zastosowano akcję  reanimacyjną uzyskując poprawę jego stanu. Z nieprawidłowości stwierdzono uszkodzenia skóry szyi, liczne zasinienie skóry oraz otarcie naskórka. Ponieważ oddech syna był nierówny przekazano go celem dalszego leczenia do OITN w Sz.Z. w Elblągu. Tam rozpoznano u syna stan po ciężkiej zamartwicy, z porażeniem splotu barkowego, niewydolność oddechową, wrodzoną infekcję maciczną- zapalenie płuc i krwiakiem podokostnowym z 2 punktami Apgar.

Groszyk Jakub; Fundacja Otwarte RamionaPo miesiącu Jakub został wypisany do domu w stanie ogólnym dobrym z zaleceniami dalszej rehabilitacji.

Jego rączka wisiała bezwładnie.

Mimo dalszej rehabilitacji i zabiegów fizykalnych stan jego ręki się nie poprawiał. Kiedy Jakub skończył 1,5 roku przeprowadzono pierwszą operację w Klinice Chirurgii Ręki we Wrocławiu.  Przeprowadzono neurolizę zewnętrzną gałęzi brzusznych nerwów rdzeniowych C 5 – Th1 i pni splotu ramiennego prawego. Po operacji i ciągłej rehabilitacji Jakub zaczął unosić rękę do góry i pracować do łokcia.

Niestety po dłuższym czasie stwierdzono brak czucia w nadgarstku i dłoni, która jest całkowicie nie sprawna.

Jakub Groszyk, Fundacja Otwarte RamionaW wieku 6 lat przeszedł drugą operację we Wrocławiu w celu korekcji deformacji barku. Dzięki ciągłej rehabilitacji uzyskał pełny możliwy wyprost w stawie łokciowym ale nie poprawiło to funkcji dłoni i nadgarstka. Kuba musi być cały czas rehabilitowany aby osiągnąć jak największą sprawność kończyny górnej prawej.

Do fundacji trafiliśmy w październiku 2019 roku i po wstępnych badaniach stwierdzono, że Kuba musi być stale rehabilitowany i wymaga jeszcze kilku zabiegów chirurgicznych.

Kuba interesuje się grami komputerowymi i sportem.  Chcielibyśmy aby nasz syn mógł w przyszłości być samodzielny dlatego robimy wszystko aby usprawnić jego chorą rączkę.

Koszty rehabilitacji są bardzo duże dlatego prosimy Państwa p jakiekolwiek wsparcie finansowe, za które z góry bardzo dziękujemy!

Rodzice Jakuba