KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Hałajewska Katarzyna

Podopieczny Fundacji od 08.10.2020
Uszkodzenie splotu ramiennego pod wypadku motocykolwym

Kasia Hałajewska, Fundacja Otwarte RamionaKasia jest po operacji, która trwała wiele godzin. Zaczęła się o godz. 9.00 a skończyła dopiero o 23.20. Na rezultaty trzeba poczekać między 6 a 9 miesięcy. Na dzień dzisiejszy niestety nic się nie zmieniło z czuciem i ruchomością. Jedynym plusem operacji jest to że ból i narywania ręki są mniejsze.

***

Katarzyna Hałajewska; Fundacja Otwarte Ramiona

Mam na imię Kasia. Mam 31 lat. Jestem mamą dwóch uroczych szkrabów – 3-letniego Tomusia i 18- nasto miesięcznego Bartusia.  Mam kochającego męża. W tym roku obchodziliśmy 4 rocznicę ślubu. Uczciliśmy ją romantycznym weekendem we dwoje. Niestety, nasze szczęście nie trwało długo. W drodze powrotnej ulegliśmy poważnemu wypadkowi, w wyniku którego doznałam rozległych obrażeń.

Miałam złamany trzon prawej ręki, złamane żebro oraz obite płuco. Jednak najbardziej ucierpiała moja lewa ręka. Jest całkowicie bezwładna. Doznałam awulsji ( wyrwanie korzeni nerwowych z rdzenia kręgowego). Po tych wydarzeniach całe moje życie uległo zmianie. Do tej pory byłam w pełni sprawną, samodzielną kobietą.

Katarzyna Hałajewska, Fundacja Otwarte Ramiona

Jednak teraz wszystko obróciło się o 180 stopni. Od dnia wypadku potrzebuję pomocy nawet przy najprostszych czynnościach. Korzystanie z toalety, branie kąpieli czy spożywanie posiłków jest dla mnie ogromnym wyzwaniem. Zabawie z dziećmi najczęściej towarzyszy silny ból i łzy… Łzy bezsilności, że nie mogę ich wziąć na ręce i mocno przytulić.

Dużym wsparciem jest dla mnie mój mąż, który przejął wszystkie obowiązki domowe, które do tej pory były na mojej głowie. Od tego feralnego dnia minęło trochę czasu, a jednak nadal ciężko mi dopuścić do siebie myśl, że tak już może być do końca mojego życia. Nadzieją na odzyskanie sprawności są bardzo kosztowne operacje jak i długotrwałe i kosztowne rehabilitacje.

Na swojej drodze zawsze spotykałam życzliwych, wspaniałych ludzi. Mam nadzieję, że i tym razem tak właśnie będzie, że dzięki Wam, dzięki Waszemu wsparciu znów będę mogła samodzielnie funkcjonować, będę mogła wybrać się z mężem na długie przejażdżki motocyklowe i wycieczki rowerowe.

Kochani, wierzę w siłę niesienia pomocy bliźniemu. Gorąco pozdrawiam, Kasia


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.