Antoś urodził się z okołoporodowym uszkodzeniem splotu barkowego oraz podejrzeniem guza nadnercza.

Na szczęście dzięki wczesnej i intensywnej rehabilitacji rączka Antosia jest bardzo sprawna, a guz okazał się krwiakiem, choć zaleceniem onkologa jest coroczna kontrola.

Obecnie Antoni ma 6 lat, jest bardzo żywym i ciekawym świata chłopcem. Nasz synek nadal jest pod opieką neurologa i uczestniczy w turnusach rehabilitacyjnych, aby podtrzymać dotychczasowe sukcesy rehabilitacji.

Antoś jest również pod opieką laryngologa i okulisty, ponieważ wykryto u niego astygmatyzm i lekkiego zeza, dlatego Antoś rehabilituje swój wzrok u specjalisty rehabilitacji wzroku – ortoptysty.

Antosi 3 lata temu został objęty opieką Wczesnego Wspomagania Rozwoju z powodu zaburzeń integracji sensorycznej oraz z powodu wady wymowy. Nadal kontynuujemy i regularnie korzystamy z pomocy logopedy i terapeuty SI.

Mamy nadzieję, że wszystkie te aktywności pozwolą Antosiowi w lepszym starcie, aby mógł cieszyć się pełnosprawnością i, aby był nadal takim pozytywnie nastawionym do życia chłopcem.

Dziękujemy Wszystkim za każdą pomoc i prosimy o przekazywanie 1% podatku dla Antosia, aby ułatwić mu jak i nam kontynuację rehabilitacji dla podtrzymania dotychczasowych jej sukcesów.

Agnieszka i Zbyszek Janik – rodzice