Po wypadku samochodowym stan Bartka był krytyczny. Lekarze stoczyli prawdziwą batalię aby uratować mu życie. Bartek doznał urazu mózgu, złamania szczęki i stłuczenia płuc. Każda minuta, godzina, doba ciągnęły się w nieskończoność.

Kiedy jedna chwila zmienia wszystko..

To był dla Bartka zwykły dzień. Wracał od fryzjera, zadzwonił do swojego taty, że zaraz będzie w domu. Tata Darek czekał na niego z obiadem. Obiad Januszewski Bartłomiej, Fundacja Otwarte Ramionawystygł, bo Bartek tego dnia nie dojechał do domu.

To nie był zwykły dzień. To był dzień, w którym dla najbliższych Bartka świat się zatrzymał.

Stan krytyczny. Pierwsze doby po wypadku samochodowym to była walka o życie. Bartek doznał urazu mózgu, złamania szczęki i stłuczenia płuc. Każda minuta, godzina, doba ciągnęły się w nieskończoność.

Po 30 dniach na oddziale intensywnej terapii Bartek nie odzyskał świadomości. Potrzebna jest mu neurorehabilitacja, żeby chłopak, którego znamy i kochamy wrócił do nas.

Aktualizacja Marzec 2020

Bartek Januszewski, Otwarte RamionaBartek się wybudził. Walczymy całym sercem o Bartka a on walczy z całych sił o siebie. Z każdym dniem widzimy postępy, jakie robi Bartek. Musi nauczyć się od nowa czynności, które każdy z nas wykonuje samodzielnie: stać, siadać, poruszać kończynami, jeść, mówić, pić. Praca jest ciężka, sprawia mu ból. Ale on się nie poddaje. Walczy każdego dnia.

Jego świadomość jest na nowo pobudzana do życia. Od niedawna Bartek ma wyjętą rurkę tracheotomijną. Zaczyna mówić, karmiony przez rodziców uczy się pomału jeść, dzięki rehabilitacji codziennie ćwiczy mięśnie.

Bartek dzielnie walczy o powrót do zdrowia. Jesteśmy pełni nadziei i optymizmu, ale nie wiemy, jak długo potrwa jego walka. Dlatego prosimy o wsparcie, by móc zapewnić Bartkowi najlepszą opiekę i rehabilitację, żeby chłopak, którego kochamy, był w pełni samodzielny.

Aktualizacja Lipiec 2020

Rehabilitacja trwa, Bartek robi ogromne postępy. Jesteśmy pełni uznania dla jego determinacji  i konsekwencji. Choć wiemy, że przed nim jeszcze długa, trudna i kosztowna droga, to nie mamy wątpliwości, że Bartek da radę ze wszystkimi przeciwnościami. Niezmiennie prosimy o wsparcie finansowe, które pozwoli mu kontynuować rehabilitację i osiągać kolejne sukcesy przybliżające go do odzyskania sprawności.

Sierpień 2020

Bartek w dniu 16 lipca miał operację rekonstrukcji szczeki… Jest już 3 tygodnie po.  Jak widać uśmiech i zapal do ćwiczeń go nie opuszcza. Od 30 sierpnia znów wraca do Bydgoszczy na rehabilitacje. Teraz ćwiczy na siłowni z kolegami oraz dużo spaceruje po plaży. Nie poddaje się. Walczy dalej!