jaskuła, konsultacje_10Nela Jaskuła jest podopieczną Fundacji Otwarte Ramiona.

W czasie konsultacji z doktorem Bahmem (26.08.2016) Nela została zakwalifikowana do operacji.
Nelka jest naszym szóstym dzieciątkiem.
Nela podczas porodu doznała uszkodzenia splotu barkowego prawego. My uważamy, że stało się to przez nieodpowiedzialną decyzję pani lekarz na Oddziale Ginekologicznym Puckiego Szpitala. Nasza Nelka urodziła się z masą ciała 4590 gramów. Rodziłam Nelkę siłami natury co spowodowało uszkodzenie spotu barkowego oraz krwiakiem nadnerczy i innymi licznymi zasinieniami.

jaskulkaNelka jest na tyle ile jest to możliwe rehabilitowana na NFZ.  Terminy rehabilitacji często ze względu na brak miejsc są z przerwani. Nie możemy sobie pozwolić.
26 sierpnia 2016 roku podczas konsultacji z dr Jorgiem Bahmem, neurochirurgiem z Niemiec, Nela została zakwalifikowana do pilnej operacji…
Prosimy wszystkich o POMOC w zbiórce pieniędzy na OPERACJĘ oraz REHABILITACJĘ!!!
To właśnie od tej operacji i późniejszej intensywnej rehabilitacji zależy czy Nasza córeczka kiedykolwiek w życiu podniesie rączkę w górę!

W 2016 roku Nelka przeszła pilną operację przeszczepu nerwów pod czujnym okiem neurochirurga dr. Bahma.

Dzięki operacji Nela teraz może podnosić rączkę do wysokości barków i zyskała poprawę sprawności nadgarstka. Niemniej jednak, by utrzymać sprawność ręki niezbędna jest intensywna, ciągła i kosztowna rehabilitacja. W obecnej fazie intensywnego wzrostu Neli brak systematycznej rehabilitacji grozi skoliozą i przykurczami. Turnusy rehabilitacyjne, chociażby raz w roku, są kluczowe, ale niestety dla nas obecnie nieosiągalne.

We wrześniu 2023 roku świat rodziny legł w gruzach – jej mama umiera… Dziewczynka  ma jeszcze piątkę rodzeństwa, w tym brata w spektrum autyzmu.

Bardzo prosimy o pomoc w walce o zdrowie i przyszłą samodzielność Nelki. Każde wsparcie jest nieocenione.