www.otwarteramiona.pl-jeden procent podatku-brak przedramienia

Joanna Jaszczołt

Joanna Jaszczołt jest podopieczną Fundacji Otwarte Ramiona.

Joasia urodziła się 8 października 2008 r. z wrodzoną wadą braku przedramienia. O wadzie córki dowiedzieliśmy się dopiero po porodzie, ponieważ wszystkie badania w okresie ciąży wskazywały że nasze dziecko jest zdrowe. Byliśmy bardzo zszokowani tą „niespodzianką”.

Nasza córka rozwija się prawidłowo, zarówno intelektualnie jak i fizycznie.

Bardzo lubi jeździć rowerem, biegać, skakać na trampolinie i najróżniejsze zabawy w wodzie. Pomimo braku rączki jest otwartym dzieckiem. Chętnie bierze udział w szkolnych przedstawieniach, konkursach oraz zabawach sportowych. Chce też pomagać w domu choć sprawia to nie raz wiele problemów i nieudanych prób. Posmarowanie masłem kromki chleba jedną ręką nie jest takie proste czy też rozkrojenie bułeczki, uczesanie włosów, ubranie się i wiele innych codziennych czynności potrzebnych do życia.

Rehabilitacja

brak przedramienia-KRS-0000142952-jeden procent podatku

Joanna Jaszczołt

Asia musi być rehabilitowana, ponieważ grozi jej skrzywienie kręgosłupa z powodu braku przedramienia – ma asymetrię barków.
Chcielibyśmy ułatwić córce funkcjonowanie i w przyszłości zakupić jej protezę bioniczną.Taka proteza kosztuje około 200 000 zł. Niestety dla nas rodziców taka suma jest nie osiągalna. Zaczynamy zbierać już teraz żeby w wieku 16-17 lat zakupić taką protezę. Zaopatrując w protezę dziecko w tym wieku, mamy nadzieję, że posłuży na dłużej. Joasia dostała pierwszą protezę kosmetyczną w wieku 4 lat, ale służyła jej tylko przez 8 miesięcy.

Prosimy bardzo o wsparcie, które przeznaczymy na rehabilitację i zakup protezy.