KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Kącki Igor

Podopieczny Fundacji od 25-10-2012
Uszkodzenie splotu ramiennego
Czytaj historię

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKącki Igor urodził się 31.03.2010 r. w Szpitalu w Ciechanowie siłami natury. Ważył 4300 i mierzył 58 cm, a ja „mama” byłam bardzo szczupłą osobą i dziecko się zaklinowało w barkach. Lekarz nie wiele myśląc położył się ciałem na mój brzuch i zaczął wypychać dziecko, a drugi ciągnął za główkę. Na efekty nie musieliśmy długo czekać – przyszła pielęgniarka i powiedziała, że dziecko ma przedgłowie i nie rusza rączką.
Od dnia narodzin Iguś nie zginał rączki w łokciu i w nadgarstku ruszał tylko delikatnie paluszkami, rączka leżała bezwładna i wykręcona obok ciała. Mając trzy miesiące mały zgiął rączkę dla nas rodziców tak jak by stał się cud, bo Dr. Maria Grodner powiedziała, że może obejść się bez operacji. Na dzień dzisiejszy mały ma zanik mięśnia ramiennego i podłopatkowego (różnica w obwodach ok 1,5 cm na niekorzyść kończyny górnej lewej) skrócenie kończyny lewej około 1 cm. Ograniczony ruch biernej rotacji w stawie ramiennym oraz cechy osłabienia siły mięśniowej w kończynie górnej lewej, niedowład mięśnia podłopatkowego (niestabilna, odstająca i uniesiona łopatka). JeźIGORdzimy na turnusy rehabilitacyjne do Dziekanowe Leśnego co 2- 3 miesiące a w między czasie do Ciechanowa na ćwiczenia i prywatnie na tyle ile nas stać. Przed naszym małym skarbem jeszcze długa i ciężka praca. Chcąc mu zapewnić lepszy start w życiu musimy poświęcić się rehabilitacji i zrezygnować z pracy ażeby dziecko było ciągle pod okiem specjalistów.iGOR copy

 


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.