hdaniela1minKalkowski Daniel urodził się 5 maja 2008 roku w szpitalu w Kwidzynie. Poród był bardzo skomplikowany przy pomocy VE ponieważ wystąpiły trudności wydobyciem barków. Daniel ważył 4600 g., po urodzeniu w pierwszej minucie otrzymał 5 punktów w/g Apgar. W trakcie porodu doszło do uszkodzenia splotu barkowego prawego. Wystąpił niedowład wiotki kończyny górnej prawej w obrębie ramienia, przedramienia i dłoni.

Spotkaliśmy się z panią Marię 17 lipca 2008 roku w odległej o prawie 300 km Warszawie. Tutaj po obejrzeniu Daniela padła trafna a zarazem straszna diagnoza zerwane nerwy przez co potrzebny jest zabieg. Pani Grodner poinformowała nas o możliwości dalszej rehabilitacji w Dziekanowie Leśnym, gdzie zajmują się takimi przypadkami. Dzięki zaangażowaniu i dobrej woli pani Marii udało nam się na początku sierpnia znaleźć na turnusie w Dziekanowie gdzie dziecko nasze zostało objęte kompleksową opieką. Wykonano badanie EMG stwierdzono masywne odnerwienie we wszystkich badanych mięśniach. Sprawa zabiegu stała się rzeczywistością. Nawiązaliśmy kontakt z Fundacją Splotu Ramiennego i podpisaliśmy z nią porozumienie w celu zbierania funduszy na zabieg naszego synka. Przy pomocy fundacji nawiązaliśmy kontakt z kliniką w Paryżu, w której prof. Gilbert zoperuje naszego syna. Fundacja udostępniła nam swoje konto i zapewniła szeroko idącą pomoc we wszystkich formalnościach.

Obecnie czekamy na termin zabiegu. Rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na zabieg i wyjazd do Paryża. Powoli zbieramy pieniądze na ten cel. Mamy nadzieję że dzięki ludziom dobrej woli uda nam się zebrać wystarczającą kwotę. Pragniemy podziękować tym, którzy już odpowiedzieli na nasz apel.

Dziękujemy Wam za okazane serce.

Marlena i Robert Kalkowscy