Podopieczny Fundacji od 25.10.2023 r.
Deformacje prawej nogi oraz prawej ręki.

Agata to piękna i młoda kobieta, która od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością. Urodziła się z krótszą prawą nogą i zdeformowaną dłonią w prawej ręce. Ma także niedorozwój kości udowej i zanik stawu biodrowego. Jej noga jest zdeformowana, a ręka zupełnie nie spełniała swoich funkcji.

W wieku 2 lat przeszła skomplikowaną operację, po której spędziła 6 tygodni w ciężkich gipsach. Kolejna operacja, kolejny ból i tygodnie w łóżku, potem wózek inwalidzki. Agata pamięta to do tej pory, ponieważ dla tak małego dziecka było to prawdziwym koszmarem… Przez swoje deformacje całe życie zmaga się z przykrościami, bólem, wykluczeniem, innością… Czas spędzony w szkole uważa za najgorszy okres jej życia. W tamtym czasie różnica między nogami wynosiła 16 cm.  Poruszała się za pomocą buta o podwyższonej podeszwie do ukończenia 10 lat.

Obecnie różnica między obydwiema nogami to aż 23 centymetry! Agata w tej chwili porusza się z pomocą ortezy. Kolejni lekarze nie dawali jej szans na leczenie, operację. Wszystkie deformacje powodują ból…

Pomimo tych ogromnych przeciwności Agata do swojego życia stara się podchodzi pozytywnie, z nadzieją patrzyć w przyszłość. Wie, że trzeba żyć pełnią życia, walczyć o przyszłość, nie poddawać się. Została mamą, więc tym bardziej chce walczyć o swoje zdrowie i sprawność!

Ogromne nadzieję pojawiły się po wizycie w Paley European Institute, gdzie dano jej szansę na sprawność po serii operacji. Nadzieje na normalne życie, chodzenie, sprawna opiekę nad synkiem. Pierwsza operacja już za nią, przeszła rekonstrukcję ręki. Jest to dopiero początek drogi o sprawność! To szansa na normalne życie!

Przed Agatą najtrudniejsza i najważniejsza operacja, która otworzy jej drogę do wydłużania nogi. Powinna odbyć się jak najszybciej, bo potem w rocznych odstępach czekają mnie kolejne zabiegi. Koszt wszystkich etapów leczenia to ponad 300 000 złotych!

Prosimy o wsparcie dla Agaty!  To nie tylko zbiórka na operację, ale i na normalne życie, które w końcu może mieć… Moc Waszych serc może mieć ogromne znaczenie!