Wiktoria podczas porodu doznała porażenia górnego pnia splotu barkowego. Uraz spowodował bardzo poważny niedowład prawej ręki dziewczynki. Wiktoria w wielu zaledwie 5 miesięcy przeszła operację. Obecnie konieczne są zabiegi rehabilitacyjne oraz liczne konsultacje ze specjalistami, aby nie stracić tego co udało się osiągnąć przy pomocy operacji. Bardzo prosimy o wsparcie Wiktorii poprzez przekazanie jej 1% podatku lub darowizny.

W dniu 5.06.2020 r. w Szpitalu w Pułtusku przyszła na świat Wiktoria. Ważąca 3730g, 56cm. Kilka godzin po porodzie zauważyłam, że córka nie rusza prawą ręką. Po wyjściu ze szpitala i konsultacji neurochirurgicznej okazało się najgorsze – porażenie splotu barkowego, które spowodowało niedowład prawej reki. Po wielu miesiącach żmudnej rehabilitacji, naświetlań, wyjazdów na konsultacje specjalistyczne oraz pobytów w szpitalach nie było widać znacznych efektów.

Wiktoria w wieku 5 miesięcy przeszła operację rewizji i rekonstrukcji górnego pnia splotu barkowego w Katowicach. W tym celu pobrali mniej istotny nerw z łydki prawej aby malutka mogła poruszać łokciem oraz oczyścili nerwy z „nerwiaka”.

Obecnie widać rezultaty operacji, ponieważ Wiktoria śmielej porusza ręką, zaczyna się również nią bawić zabawkami. Niestety nie poruszyła jeszcze łokciem na co niecierpliwie czekamy.

Od czasu operacji dojeżdżamy codziennie na rehabilitacje. Jest to 70 km w jedną stronę od naszego miejsca zamieszkania. Prawa ręka jest kilka cm krótsza od lewej  co jest częste przy tym schorzeniu, walczymy aby różnica była jak najmniejsza.

Wiktoria jest bardzo energicznym i uśmiechniętym dzieckiem. Jak mała iskierka mimo przeciwności jest bardzo ruchliwa i dzięki rehabilitacji nie odbiega bardzo w rozwoju od rówieśników.

Koszty konsultacji specjalistycznych, rehabilitacji, sprzętu rehabilitacyjnego oraz dojazdów są bardzo wysokie dlatego jesteśmy zmuszeni prosić o wsparcie Wiktorii w powrocie do zdrowia.