Mikołaj urodził się w 2016 roku w 8 miesiącu ciąży.

Podczas porodu doznał porażenia splotu ramiennego lewej ręki i porażenia nerwu łokciowego prawej ręki. Uraz powoduje brak wyprostu 3, 4, 5 paluszka w prawej rączce…
Chłopiec ma bardzo duże problemy z postawą ciała, a stopy ustawia przywiedzeniowo ze zgięciem palców kierując do rotacji wewnętrznej.

Mikołaj Murdzek; Otwarte Ramiona

W 10 m-cu życia przeszedł operację usunięcia zaćmy w prawym oku. Pomimo zabiegu, nie widzi całkowicie na to oczko, które jest dużo mniejsze od drugiego i zanika… Mikołaj nie dowidzi też na lewe oczko. Lekarze zdiagnozowali astygmatyzm oraz wykryli zaćmę obok źrenicy, jednak nie podejmą się usunięcia zaćmy. Mogłoby to spowodować całkowitą utratę wzroku.

Mikołaj wymaga kształcenia specjalnego. Pozostaje też pod stałą kontrolą specjalistów.

Pomimo wszystkich problemów, Mikołaj jest bardzo wesołym i uśmiechniętym dzieckiem, który marzy o tym, aby być sprawnym jak inni jego rówieśnicy.

Prosimy o wsparcie dla tego dzielnego chłopca. Pozwoli mu to sfinansować kolejne badania oraz rehabilitację. To dla Mikołaja jedyna szansa na lepsze życie.

Z Wami wszystko jest możliwe. Mikołaj marzy, by być sprawny jak każdy chłopczyk w swoim wieku, chce widzieć… Warto mieć szczodre serce. Warto pomagać w każdy sposób. Dziękujemy!