KRS: 0000142952 | Nr konta: 97 1050 1025 1000 0022 3887 9981

Olszewska Julia

Podopieczny Fundacji od 05-08-2010
Uszkodzenie splotu ramiennego
Czytaj historię

Olszewska Julia urodziła się 18 stycznia 2009 roku w szpitalu w Morągu.

Dziecko od samego początku miało problem z wydostaniem się na świat. Akcja porodowa przeciągała się na tyle, że zdecydowano „wypchnąć” Julkę. Aby nie doszło do niedotlenienia mózgu.

Ta decyzja spowodowała więcej szkód i nieszczęść, niż przypuszczano. Podczas manewru „wyciskania”, doszło do porażenia splotu ramiennego prawej rączki.

Julka otrzymała 10 punktów w skali Apgar, jednak przez kilka dni po porodzie były widoczne wybroczyny na jej twarzy. Codziennie cała rodzina wpatrywała się w rączkę, aby zobaczyć chociaż najmniejszy jej ruch. Pierwsze ruchy zostały zauważone dopiero w 6 miesiącu życia.

Julka urodziła się z wagą 3650 g i mierzyła 57 cm. Do chwili obecnej jej rozwój przebiega prawidłowo, jej rączka w żadnym stopniu nie przeszkadza w rozwoju dziecka.

Julka jest rehabilitowana od 2 tygodnia życia do dnia dzisiejszego, stan jej ręki powoli ulega poprawie, jednak rehabilitacja dziecka potrwa zapewne przez całe jej życie. Do dnia dzisiejszego Julka nie rusza nadgarstkiem, brak jest pewności w funkcji rączki. Nie może całkowicie wyprostować ręki w łokciu. Julka wolniutko uczy się akceptować chorą rączkę, radzi sobie bardzo dobrze, my rodzice pomagamy jej z całych sił i zawsze będziemy ją wspierać, jednak to ona sama musi nauczyć się akceptacji swojej rączki. Jej dotychczasowe życie to ciągła rehabilitacja, częste wyjazdy do lekarzy i ciągły niepokój o to, co przyniesie nowy dzień.

Julka była na konsultacjach organizowanych przez naszą fundację u profesora Gilberta i u doktora Bahma. W obu przypadkach diagnoza była taka sama – Julka musi być operowana między 4 a 5 rokiem życia. Operacja jest konieczna, aby Julka mogła chociaż częściowo odzyskać funkcję ręki. Dlatego fundacja zwraca się o pomoc do wszystkich ludzi o wielkim sercu, którzy mogą polepszyć los małej Julii. Bardzo prosimy o wsparcie, ponieważ operacja ta jest bardzo kosztowna i znacznie przekraczająca możliwości finansowe rodziców.

Najnowsze informacje dotyczące aktualnego stanu zdrowia Julii są następujące:

Julka została zakwalifikowana do operacji w wieku 5 lat, jednak lekarze prowadzący jej leczenie stwierdzili, że należy wstrzymać się z tą decyzją do 6 roku życia.

Operacja, której ma być poddana Julia nie zlikwiduje jej niepełnosprawności jedynie w małym stopniu polepszy stan ręki.

Na chwile obecną Julia nie ma żadnych rokowań na całkowite wyzdrowienie, jednak poprzez codzienną i bardzo intensywną rehabilitację można usprawniać jej rączkę. Dlatego my rodzice po wielu konsultacjach z lekarzami i rehabilitantami podjęliśmy proces jeszcze bardziej intensywnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.Proces usprawniania Julii rączki potrwa zapewne całe jej życie. Dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi o wielkim sercu o pomoc, bez której nie będziemy mogli kontynuować leczenia naszej córki. Od 5 lat walczymy nie tylko z chorobą naszej córki, ale i z pozyskiwaniem środków na jej leczenie. Przez ten czas spotkaliśmy wielu cudownych ludzi, którzy wsparli nas rodziców wieloma ciepłymi słowami, ale co najważniejsze wsparli naszą córkę finansowo i za to wszystkim bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY… Bez waszej pomocy nasza córka nie miała by szansy na leczenie.


Informujemy, że osoba fizyczna oraz spółki osobowe jako darczyńcy dokonujący darowizny na rzecz fundacji mogą odliczyć do 6% osiągniętego dochodu w stosunku rocznym, a osoby prawne do 10% dochodu. Przekazując darowiznę na konto Fundacji pomożesz dzieciom z uszkodzonym splotem ramiennym.