Piasecki Szymon urodził się 29.03.2013 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Ważył 3800 g i miał 58 cm długszymon_splotości.

W poniedziałek 25 marca mąż zawiózł mnie do szpitala ponieważ źle się czułam, lekko krwawiłam i bolał mnie brzuch.Tak przeleżałam w szpitalu do piątku. W międzyczasie zrobiono mi wszystkie badania i usg.

Idąc w piątek na porodówkę nic nie wskazywało na jakiekolwiek komplikacje. O 16.00 zaczęła się akcja porodowa. O 16.35 urodziłam Szymka, lecz przy bólach partych najpierw wyszła główka a barki się zaklinowały. Wtedy położna zawołała lekarza, który wycisnął dziecko swoim łokciem czego skutkiem jest uszkodzenie splotu barkowego lewego. Szymona zabrali i mi go nie pokazali. Dopiero późnym wieczorem na karmieniu zobaczyłam dziecko, rączkę miał skrępowaną lecz gdy pytałam czemu ma zawiniętą to twierdzili, że zmęczony jest porodem i wszystko wróci do normy.

We wtorek wychodząc do domu przeczytałam na karcie co mu jest i, że owinięty był pępowiną. Nic mi nie powiedzieli. Gdy wróciłam do domu zaczęłam szukać jakichkolwiek informacji o splocie w internecie. I tak znalazłam fundację w Dziekanowie Leśnym i dr. Marię Grodner. Umówiliśmy się na konsultacje, gdzie pokazano nam jak ćwiczyć w domu. Byliśmy także na 2 tygodniowym turnusie w Dziekanowie Leśnym, po którym Szymek powoli robi  postępy, unosi rączkę i zgina w łokciu. Ta sprawność jest jednak ograniczona. Przed nami dużo pracy, dużo ćwiczymy w domu, chodzimy na rehabilitację i znów wybieramy się do Dziekanowa  na turnus.

Rodzice Piotr i Agnieszka

szymon_Splot_2szymon_splot_1