Polak Maria urodziła się 27 stycznia 2014 r. Poród odbył się w szpitaM_POLAKlu powiatowym im. dr Henryka Jordana w Sulęcinie. Marysia ważyła 2970 g i mierzyła 54 cm. Pomimo normalnej wagi dziecka doszło do okołoporodowego uszkodzenia splotu ramiennego lewego typu Erba i Klumpkego po stronie lewej.

Od dnia urodzin córeczka nie mogła unieść rączki do góry, rączka była bezwładna i leżała obok ciała, nadgarstek był niesymetrycznie wykręcony do zewnątrz, a paluszki nie wykazywały żadnych ruchów.

Po konsultacji z dr Jerzym Luszawskim, neurochirurgiem dziecięcym ze szpitala znajdująmARIA_POLAKcego się w Katowicach okazało się, że Marysia pomimo intensywnej rehabilitacji powinna być operowana, najlepiej do szóstego miesiąca życia.

Dnia 27 stycznia 2014 roku kiedy Marysia miała pięć miesięcy, odbył się skomplikowany zabieg przeszczepu nerwów. Obecnie wyjeżdżamy na turnusy rehabilitacyjne prowadzone w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym pod Warszawą.

Zakupiliśmy specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, aby w jak najlepszy sposób przeprowadzać rehabilitację.mARIA_POLAK_

Marysia musi być rehabilitowana tak długo jak będzie rosła, tj. do szesnastego roku życia. Jesteśmy dopiero na początku drogi, nie możemy dopuścić aby rączka się skracała i nie tworzyły się przykurcze, chcielibyśmy zrobić wszystko aby uchronić córkę przed kolejnym zabiegiem jakim jest przeszczep mięśnia.Zrobimy wszystko, aby pomóc naszej córeczce odzyskać sprawność rączki w miarę możliwości.

Dziękujemy, że otworzyliście serce dla naszej córeczki.

MARYSIA_POLAK MPOLAK