Lenka jest podopieczną Fundacji Otwarte Ramiona.

Aktualizacja 16.05.2019

Lenka Przybylska; Fundacja Otwarte Ramiona6 maja 2019 minęło 6 miesięcy od operacji Leny w Aachen. Cały ból po operacji minął, emocje opadły, a o zabiegu przypomina nam tylko mała blizna i gips, który Lena dostała na pamiątkę. Po tych 6 miesiącach możemy zauważyć delikatną poprawę w ruchach biernych. Podczas ćwiczeń, kiedy mięśnie są już rozgrzane, z czyjąś pomocą zakres ruchów ręką jest większy. Sama Lena niestety nie jest w stanie w takim zakresie ruszać ręką. Mimo wszystko jesteśmy szczęśliwi, że w ogóle jest jakaś poprawa. Jesteśmy przekonani, że bez operacji nie byłoby żadnej poprawy.

Trochę późno się za to zabrałam, ale… Chcieliśmy z mężem napisać o tym jak bardzo jesteśmy wdzięczni osobom, które przyczyniły się do tego, że Lenka przeszła tę operację. W takich chwilach ważne jest nie tylko wsparcie finansowe, ale i wsparcie emocjonalne, które dostawaliśmy głównie od rodziny i znajomych. Ze zdumieniem zerkaliśmy na zbiórki utworzone przez Fundację Otwarte Ramiona, gdzie co każde odświeżenie przeglądarki kwota wzrastała. Dziękujemy również za tą pomoc finansową, ze zbiórek, z kalendarzy charytatywnych, z datków przekazanych na subkonto. Dziękujemy Panu Arthurowi, który pomógł w tłumaczeniu przed operacją, jak i po. Jeszcze raz chcieliśmy podziękować dr. Bahmowi i pracownikom oddziału za życzliwość, opiekę, za udany zabieg!

***

Przybylska_Lena2Na wstępie chcieliśmy bardzo podziękować za okazane do tej pory wsparcie! Dzięki dobrowolnym datkom oraz  przekazaniu 1% podatku mogliśmy zakupić m.in.:

  • elektrostymulator
  • drabinkę do ćwiczeń
  • codzienną rehabilitację

Dzięki Wam Lena może nie tylko ćwiczyć w ośrodku rehabilitacyjnym ale i codziennie w domu. Stworzenie odpowiednich warunków do takiej domowej rehabilitacji jest dla nas bardzo ważne.

Lenka jest coraz starsza. Jest wesoła, rozgadana, mądra. Czasami humor jej psują problemy przed jakimi jest postawiona w związku z porażeniem splotu barkowego. Potrzebuje pomocy w ubraniu i rozebraniu się, zakładaniu butów, myciu się. Ogólnie trudność sprawia mała motoryka. Przykro patrzeć jak na placu zabaw dzieci bez wahania wchodzą na drabinki a każda próba Leny wspinania się zakończona jest porażką.

Lence dokucza ból i uciążliwy przykurcz w łokciu.

Można zauważyć, że ręka jest krótsza. Do tego wszystkiego doszły problemy z kręgosłupem i kolanami.
Na początku roku 2018 „nasi” lekarze powiedzieli, że trzeba cieszyć się z tego, że z rączką nie jest gorzej. Niestety lepiej też nie jest. Zdecydowaliśmy się na konsultacje organizowane przez Fundację Otwarte Ramiona, konkretnie konsultacje z dr. Jorgiem Bahmem, specjalistą neurochirurgii z kliniki w Aachen w Niemczech. Pierwszy raz byliśmy na  konsultacjach w sierpniu 2016 r. Wtedy dostaliśmy instrukcje w jaki sposób ćwiczyć i mieliśmy spotkać się za dwa lata. Dwa lata minęły, jesteśmy już po konsultacji.
Mimo tego, że Lenka dzielnie znosi ćwiczenia w ośrodku rehabilitacyjnym i w domu, efekty nie są takie jak byśmy chcieli. NFZ zapewnia nam 1 godzinę ćwiczeń tygodniowo i pół godziny masażu. To bardzo mało. Żeby rehabilitacja dawała większe efekty doktor Bahm powiedział, że potrzebna jest operacja. Po operacji miałaby się poprawić rotacja w ręce, może nawet Lenka podniosła by rękę na wysokość głowy bez nienaturalnego zginania tułowia.

O historii Lenki będziemy starali pisać się na bieżąco. Informacje będą umieszczane na stronie fundacji w zakładce „Podopieczni” jak i na profilu Leny na Facebooku.

Lena Przybylska urodziła się 7. 10. 2013 r. w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Podczas porodu nastąpiły komplikacje, czego skutkiem jest porażenie splotu barkowego ręki prawej. Lena, od 2 miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowana. Ćwiczenia i masaże przynoszą efekty, ale jeszcze daleka droga, aby Lenka mogła sprawnie poruszać rączką. Łapanie piłki, chwytanie ciężkiego przedmiotu podrapanie się po głowie sprawia trudność. Życia nie ułatwia nam także przykurcz w łokciu, z którym próbujemy walczyć od dłuższego czasu. Każda złotówka jest dla nas cenna, przeznaczona na dodatkową rehabilitację czy pomoce do ćwiczeń w domu. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą okazaną pomoc.

Patrycja i Patryk Przybylscy
tel.789011312
e-mail patyczek91@interia.pl

Link do profilu Lenki na  portalu Facebook – www.facebook.com/PomocDlaLeny